Policja troszczy się o bezpieczne wakacje

Policjanci z pracownikami Stacji Sanitarno Epidemiologicznej prowadzili spotkanie z dziećmi w ramach akcji „Bezpieczne wakacje”. Działania realizowane były na terenie gm. Rakoniewice w Szkołach w Rostarzewie, Łąkiem, Rakoniewicach oraz Jabłonnie.

[good-old-gallery id="1022"]

Policjant podczas spotkania z dziećmi przedstawił szereg tematów dotyczących bezpiecznych zabaw oraz prawidłowych zachowań podczas wakacji letnich.Omówił zagadnienia związane z brakiem odpowiedzialności podczas wspólnych zabaw przy akwenach wodnych. Nawiązał do przestrzegania zasad bezpieczeństwa w czasie kąpieli w tym korzystania tylko z kąpielisk strzeżonych. Uczestników półkolonii policjant informował o bezpiecznej zabawie na podwórku, w domu i poza nim. Szczególny nacisk łożył na zachowania w miejscach publicznych a w szczególności deptakach skwerach czy parkach.

W trakcie spotkania w którym brało udział kilkanaście dzieci funkcjonariusz podkreślał jak ważną rolę  mają do spełnienia numery alarmowe: 997 – policja, 998 – straż pożarna, 999 – pogotowie ratunkowe, przypominając iż telefon jest przedmiotem służącym do komunikacji, a nie służy do wydzwaniania na  numery alarmowe bez konkretniej potrzeby. W trakcie spotkania dzieci usłyszały wiele praktycznych rad dotyczących bezpiecznej zabawy w domu, przypominając iż pozostawione same w domu powinny mieć dostęp do telefonu z numerem do rodziców, opiekunów bądź osób zaufanych.

Wspólne spotkanie z dziećmi półkolonijnymi miało na celu ograniczenie negatywnych zdarzeń z udziałem dzieci i młodzieży, a w szczególności: wypadków komunikacyjnych, zdarzeń związanych z letnim wypoczynkiem nad wodą, zagrożeń ze strony zwierząt oraz  kontaktów z osobami obcymi. Uświadamianie najmłodszym zagrożeń z jakimi się mogą spotkać w okresie wakacyjnym ograniczy ryzyko stania się przez dzieci ofiarami przestępstw i wykroczeń.

Pracownik Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej sprawdził czy na terenie szkoły mają miejsce jakieś nieprawidłowości z zachowaniem higieny i warunków podawania żywności. Kontrola ze strony pracowników Stacji nie wykazała żadnych nieprawidłowości ze strony gospodarza obiektu.

Działania prowadzone przez Policje oraz Sanepid rozwijają  u dzieci i młodzieży postawy odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i innych. Uzyskane informacje w znacznym stopniu podnoszą świadomość w tym odpowiedzialność za popełnione czyny.

Tomasz Górny – rzecznik KPP w Grodzisku Wlkp.

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *