Policja schwytała piratów drogowych

policja 2

7 sierpnia, w miejscowości Wioska kierujący samochodem m-ki Opel Astra, 33 letni mieszkaniec gm. Rakoniewice, w terenie zabudowanym oznaczonym znakami drogowymi ograniczającymi prędkość do 50 km/h kierował pojazdem z prędkością sięgającą 112 km/h.

Policjanci grodziskiej drogówki oceniając sytuację nie mieli żadnej wątpliwości, że kierujący swym zachowaniem w rażący sposób naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym czym spowodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym innych uczestnikom drogi jak i pieszym, którzy w tym czasie przemieszczali się chodnikami wzdłuż ulicy.

Pirat drogowy kierował pojazdem również na drodze wojewódzkiej W-312 pomiędzy miejscowościami Rakoniewice – Wielichowo. W terenie zabudowanym zarówno w Rakoniewicach jak i w Dębsku obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Policjanci grodziskiej drogówki zauważyli 20 latka kierującego samochodem Audi A3 w centrum Rakoniewic. Mężczyzna na ul. Krystyny jadąc z dużą prędkością podjął manewr wyprzedzania kolumny pojazdów, a następnie gwałtownie przed wysepkę zmienił pas ruchu i skręcił w ul. Wielichowską. W tej samej chwili policjanci włączyli światła świetlne i dźwiękowe w celu zatrzymania pirata udając się za nim. Na ulicy Wielichowskiej w Rakoniewicach w terenie zabudowanym kierujący rozwinął prędkość do 120 km/h natomiast do następnej miejscowości wjeżdżał z prędkości 140km/h. Z uwagi na pojazdy jadące z kierunku przeciwnego oraz brak możliwości wyprzedzenia 20 latek zatrzymał swój pojazd tłumacząc się policjantom, że nie kontrolował prędkości jazdy. Zatrzymane prawo jazdy a tym samym brak możliwości jazdy pojazdami mechanicznymi z pewnością ukróci zapędy młodego kierowcy, który będzie miał czas do przemyśleń i rozważań na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

(KPP)

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
Tom
Tom
6 lat temu

Za przekroczenie prędkości można zabrać prawo jazdy? Nie wiedziałem.

Zicos
Zicos
6 lat temu

Brawo dla policji. Za taką kretyńską jazdę powinni odbierać prawo jazdy dożywotnio.

2
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x