Policja odkryła produkcję narkotyków w gminie Rakoniewice

IMGP9701

W zlokalizowanych na terenie gminy Rakoniewice zabudowaniach gospodarczych policja zabezpieczyła ponad sto roślin konopi w końcowej fazie wegetacji oraz około 4 kilogramy suszu gotowego do sporządzenia narkotyku. Policjanci zatrzymali także dwóch mężczyzn podejrzanych o udział w procederze, którym grozi kara od 3 lat więzienia.

Wolsztyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej od kilku miesięcy weryfikowali gromadzone przez siebie informacje o plantacji konopi indyjskich. Początkowo zakres posiadanej wiedzy był niekompletny, jednak wraz z upływem czasu policjanci wytypowali jedną z posesji na terenie gminy Rakoniewice.

5 maja br. policjanci z Wydziału Kryminalnego z Grodziska Wielkopolskiego wspólnie z kryminalnymi z Wolsztyna wkroczyli na teren wytypowanego gospodarstwa. Już pierwsze czynności utwierdziły policjantów w przekonaniu, że się nie mylą. Na miejscu zatrzymano doglądającego posesję 55-letniego mieszkańca Nowego Tomyśla, a chwilę później jego 31-letniego kompana – mieszkańca tej samej miejscowości.

Podczas przeszukania, w jednym z budynków gospodarczych policjanci znaleźli ukryte za balotami słomy pomieszczenie, w którym znajdowało się ponad 100 doniczek z roślinami konopi indyjskich w końcowej fazie wzrostu oraz około 4 kilogramy suszu gotowego do sporządzenia narkotyku. W domu za spreparowaną ścianką działową znaleziono z kolei pomieszczenie, tzw. „inkubator”, gdzie wysiewane na specjalne podłoże nasiona przechowywano w pierwszych tygodniach wegetacji. W toku dalszych czynności policjanci ujawnili dodatkowo ponad 50 gramów amfetaminy oraz skradziony laptop.

Zlikwidowana plantacja była wyposażona w urządzenia techniczne ułatwiające uprawę. Funkcjonariusze zabezpieczyli filtry, system oświetleniowy i wentylacyjny. Wszystko było sterowane elektronicznymi programatorami. Wartość narkotyków, których wprowadzenie na rynek udaremnili wolsztyńscy i grodziscy policjanci oszacowano na poziomie 150 tys. złotych.

Zatrzymani mężczyźni próbowali przekonać policjantów, że z plantacją nie mają nic wspólnego, mundurowi nie dali im jednak wiary i obaj trafili do policyjnego aresztu. Mężczyźni oprócz zarzutów dotyczących uprawy konopi i wprowadzania ich do obrotu mogą usłyszeć również inne, bowiem na posesji znaleziono 5 samochodów o nieustalonym pochodzeniu, quada oraz dużą ilość części samochodowych.

Policja Wielkopolska

IMG_2042

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
Bull
Bull
5 lat temu

Wielka zbrodnia przeciwko ludzkości

Wesoły Palacz z Grodziska :D
Wesoły Palacz z Grodziska :D
5 lat temu

Aż łezka sie kręci, jak te wszystkie rośliny pójdą się marnować ;c

MuflonSquad
MuflonSquad
5 lat temu

“suszu gotowego do sporządzenia narkotyku” haha

3
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x