Pociąg w stylu retro przyjechał do Rakoniewic

Około godz. 10.50 21 października 2016 r. na stację kolejową w Rakoniewicach wjechał parowóz z Wolsztyna, z którego wysiadła grupa ok. 120 dzieci z opiekunami.

To uczniowie szkół nr 5 i 1 z Wolsztyna, którzy pociągiem w stylu retro przyjechali zwiedzić muzeum pożarnictwa w Rakoniewicach.

Już na stacji zaopiekował się nimi przewodnik muzeum – Hubert Koler. Gromada ruszyła dziarskim krokiem z dworca, w kierunku celu swej wizyty.

O kooperacji miedzy Biurem Promocji i Turystyki w Wolsztynie, a rakoniewickim muzeum z uznaniem wypowiada się kierownik muzem Anna Furmaniewicz. Także Katarzyna Jęczmionka – kierownik wolsztyńskiego biura promocji podkreśla edukacyjne walory tej współpracy.

Dzieci ze szkoły nr 5 w Wolsztynie, w ramach lekcji regionalnych, poznawały wcześniej kluczowy element regionalnej identyfikacji Wolsztyna jakim jest parowozownia i to, co się wokół niej dzieje.

Dziś przyszła pora na część praktyczną. Trzygodzinna wycieczka do nieodległych Rakoniewic. Tam czekały na dzieci ciekawe i jedyne w swoim rodzaju przeżycia.

Wybrane dla Ciebie