„Po szansę dla Adama”. Wspaniała impreza biegowa w Głodnie.

W niedzielę 24 marca 2019 r. w Głodnie odbyła się niesamowita impreza biegowa – „Po szansę dla Adama”.

Słoneczna pogoda i charytatywny cel biegu ściągnęły do Głodna tłumy chcących pomóc, a przy okazji spędzić aktywnie czas na świeżym powietrzu.

Zaangażowanie ludzi dobrej woli: Darii Józefowskiej, Bartosza Kaźmierczaka, Michała Szewczyka, Eweliny Skrzypczak, Mai Jakubiak oraz Aleksandry Gabryelewicz, ale także praca wolontariuszy no i oczywiście wsparcie sponsorów, pomogły zapewnić oczekiwany sukces.

Przypomnijmy, że bieg charytatywny „Po szansę dla Adama” miał na celu wesprzeć kosztowną rehabilitację Adama Jankowiaka mieszkańca Rakoniewic, który w zeszłym roku, miesiąc po ślubie uległ wypadkowi, w którym doszło do złamania kręgosłupa i uszkodzenia rdzenia. Kosztowna rehabilitacja z wykorzystaniem egzoszkieletu może pomóc Adamowi stanąć na nogi, w co Adam cały czas wierzy.

Liczba zawodników biorących udział w różnych kategoriach wiekowych była imponująca, gdyż rywalizowano od przedszkolaka na dystansie 100 i 200 metrów, następnie klasy 1-3 na 400m, klasy 4-6 na 800 metrów i Gimnazjum 3, klasy 7 i 8 na dystansie 1200 metrów oraz spacer rodzinny na dystansie 1 kilometra.

Bieg główny na dystansie 5 kilometrów wystartował o godzinie 13:10, a do marszu Nordic Walking zawodnicy na tym samym dystansie stanęli o godzinie 13:20.

Impreza trwała do późnego popołudnia, a na zakończenie odbyło się losowanie nagród rzeczowych.

Wybrane dla Ciebie