Dobre wyniki w rozgrywkach ligowych piłki nożnej

piast

Piłkarska drużyna seniorów Sokoła  Rakoniewice przegrała w wyjazdowym, ostatnim meczu ligowego sezonu, który odbył się tydzień temu,  z drużyną Sparty Szamotuły 1:2 (0:1) i ostatecznie zajęła  bezpieczne dziewiąte miejsce w klasie okręgowej.

Od nowego sezonu będziemy mogli śledzić w klasie okręgowej zmagania dwóch drużyn z powiatu grodziskiego, ponieważ do okręgówki po kilku latach pobytu w A klasie awansował zespół Dyskobolii Grodzisk.

Kibice z Grodziska świętowali awans już 14 czerwca
Kibice z Grodziska świętowali awans już 14 czerwca

Awans do A klasy, z najniższej B klasy, wywalczyli sobie w tym sezonie zawodnicy z Młodzieżowego Klubu Sportowego “Orzeł” Rostarzewo. Niezły wynik w B klasie osiągnął “Piast” Jabłonna zajmując czwartą pozycję w tabeli.

W zależności od potrzeb i liczby aktywnych drużyn gmina Rakoniewice wspiera piłkę nożną odpowiednimi kwotami w ramach konkursów na WSPIERANIE I UPOWSZECHNIANIE KULTURY FIZYCZNEJ I SPORTU .

I tak, w bieżącym roku kluby otrzymały następujące wsparcie na działania:

Klub Sportowy „Sokół”, z siedzibą w Rakoniewicach, ul. Stadion 1 – 90.000,00 zł

Klub Sportowy „Piast” z siedzibą w Jabłonnie, ul. Kościelna 1a – 20.000,00 zł

Młodzieżowy Klub Sportowy „Orzeł”, w Rostarzewie, ul. Polna 15 – 20.000,00 zł

Co z pomysłem modernizacji stadionu?

Rada Osiedla Rakoniewice przyjęła w dn. 10.02.2010 r. tzw. “Plan Odnowy Miejscowości Rakoniewice”, który zawierał szereg wskazań “co należałoby zrobić”. Jednym z postulatów zapisanych w tym planie jest Modernizacja Stadionu Sportowego, na którą potrzebne było ok. 600 tys. złotych.

Kilka zapisów z tego planu zrealizowano w bieżącej kadencji jak np. odtworzenie figury Matki Bożej, budowa domu przedpogrzebowego  czy dokończenie modernizacji rynku.

Modernizacja stadionu, którą zaplanowano na lata 2013-2014 pozostaje na razie w sferze planów.

stadion

 

 

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x