Piknik rodzinny w Przedszkolu w Rakoniewicach

festyn

W sobotę 31.05.2014r. dzieci z Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi w Rakoniewicach świętowały „Dzień Mamy”, „Dzień Taty” oraz „Dzień Dziecka”.

Rodzinny piknik w plenerze z zespołem „Play for you” oraz z specjalnym stoiskiem Międzygminnego Związku – „C.Z.O. – SELEKT” w którym gościliśmy dyrektora związku pana Bogusława Baraniaka rozpoczęliśmy o godzinie 16:00.

Po oficjalnym otwarciu imprezy oraz powitaniu zebranych gości przez dyrekcję naszego przedszkola panią Iwonę Bartkowiak mogliśmy przystąpić do wielkiego świętowania.

Tę szczególną uroczystość rozpoczęły jednak nasze przedszkolaki, które w kontekście obchodzonego w poniedziałek dnia Mamy oraz zbliżającego się wielkimi krokami Dnia Taty okolicznościową piosenką, wierszem oraz tańcem postanowiły złożyć swym rodzicom tego dnia najlepsze życzenia. W to majowe popołudnie dzieci zaprezentowały się w trzech artystycznych odsłonach, by w finale swego szczególnego występu wręczyć swym kochanym rodzicom pamiątkowe laurki.

Rodzinny piknik, a właściwe wielkie święto mamy, taty i dzieci nabrało wówczas właściwego charakteru i rozpoczęła się wspólna wesoła zabawa, na którą z pewnością od samego rana czekały wszystkie nasze przedszkolaki.

W ten wyjątkowy dzień dzieci mogły między innymi rysować do woli kredą po przedszkolnych chodnikach, spróbować swych sił w puszczaniu ogromnych baniek mydlanych, a nawet zamienić się w pięknego kotka czy motyla malując sobie twarz.

Do dyspozycji dzieci był oczywiście też nasz wspaniały plac zabaw oraz liczny sprzęt sportowy, który tego popołudnia również okazał się ciekawą alternatywą i pomysłem na miłe spędzenie czasu.

Radosny śmiech i gwar wypełnił nasze przedszkole, a o nudzie wśród gości zarówno tych młodszych jak i starszych nie było mowy. Wiele działo także na naszej „piknikowej scenie”.

Tutaj podziwiać mogliśmy, w czasie specjalnego występu, młodzież ze Stowarzyszenia „Serce”, a także wspaniałą grę utalentowanej młodzieży z „Sekcji Instrumentów Perkusyjnych” działającej przy Gminnej Publicznej Bibliotece w Kamieńcu. Piękna i słoneczna pogoda sprawiła, że w to sobotnie majowe popołudnie wszyscy, bez wątpienia, bawiliśmy się znakomicie.

Film z wydarzenia

Katarzyna Szymkowiak

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
m
m
6 lat temu

szkoda że zabrakło tak lubianego przez dzieci pana Wiesia.miejmy nadzieje że poznamy kulisy jego odejścia …………Swoją drogą co na to pan burmistrz?????????????????????

1
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x