Pijany kierowca ujęty przez świadków

policja

W Rakoniewicach kierujący samochodem marki Audi A4 nie opanował pojazdu i wjechał do przydrożnego rowu oddzielającego stację paliw od drogi krajowej nr 32. Mężczyzna wysiadł z pojazdu i próbował uciekać.

Został ujęty przez naocznych świadków, którzy mieli realne przypuszczenia, że ten mężczyzna jest pijany. Kierowcę przekazali w ręce rakoniewickich policjantów. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu tylko potwierdziło przypuszczenia. Mężczyzna wydmuchał prawie 3 promile. Grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

W sobotę 11 lutego br. kilka minut po godz. 22:00 rakoniewiccy policjanci otrzymali zgłoszenie o ujęciu kierowcy, który wjechał samochodem do przydrożnego rowu, a wszystko wskazuje na to, że kierował on w stanie nietrzeźwości. Policjanci po przybyciu na miejsce dotarli do pięciu młodych mężczyzn, mieszkańców gminy Rakoniewice, którzy ujęli feralnego kierowcę Audi A4. O wszystkim opowiedzieli policjantom. Mężczyzna próbował ominąć pojazd ciężarowy, w tym czasie nie opanował kierowanego przez siebie pojazdu i zjechał do przydrożnego rowu. Wysiadł z pojazdu i zaczął uciekać. Młodzi mieszkańcy gminy Rakoniewice chcąc udzielić pierwszej pomocy zorientowali się, że zachowanie kierowcy wskazuje na to, że może on być pijany. Wezwani na miejsce policjanci przejęli kierowcę, a przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu nie pozostawiało już żadnych wątpliwości. Mężczyzna wydmuchał prawie 3 promile.

Jak się również okazało ten kierowca nie posiadał prawa jazdy. W 2016 roku wobec 41-letniego mieszkańca gminy Granowo Sąd Rejonowy w Grodzisku Wielkopolskim orzekł zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Policjanci dziękują świadkom, którzy ujęli pijanego kierowcę. Kierujemy słowa uznania za tak odważną postawę obywatelską. Dzięki takiej reakcji z naszych dróg został wyeliminowany kolejny nietrzeźwy kierowca.

Za prowadzenie pojazdu po alkoholu mimo orzeczonego zakazu mężczyzna ponownie stanie przed sądem.  Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

KPP Grodzisk Wlkp.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x