Pierwsza kolejka Rakoniewickie Ligi Halowej w 2018 roku.

W niedzielę 07 stycznia 2018 roku rozegrana została XII kolejka Rakoniewickiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej, a tym samym pierwsza w 2018 roku.

Jako pierwsi na boisku pojawili się zawodnicy PRIMADENT TEAM i TRANS PL. Prowadzenie w spotkaniu objęli zawodnicy TRANS PL., a jako pierwszy w 2018 roku na listę strzelców wpisał się Bogusław Kardasz. Kolejne minuty i skuteczniejsza gra PRIMADEN TEAM pozwoliła odrobić straty wygrać wysoko 4:2.

Drugie spotkanie to rywalizacja FC SPARTAN z TREFNY KICKER. Spotkanie lepiej zaczęło układać się dla TREFNYCH, którzy wyszli na dwubramkowe prowadzenie w meczu, ale FC SPARTAN nie zamierzał oddać meczu bez walki. Chwilę później było już 2:2. Strata dwóch bramek podziałała mobilizująca na TREFNYCH, którzy szybko wyszli po raz kolejny na prowadzenie i nie oddali już go do końca spotkania. Zdobywając jeszcze cztery bramki mecz zakończyli wysoką wygraną 6:2,

Jednym z najciekawiej zapowiadających się spotkań była rywalizacja pomiędzy ZIELIŃSCY i walczącą o fotel lidera drużyną RAKOSHARKS.

Na prowadzenie szybko wyszli ZIELIŃSCY, tym samym zmusili do bardziej otwartej gry zawodników RAKOSHARKS. Zmiana taktyki pozwoliła jeszcze w pierwszej połowie na odrobienie straty i po pierwszej połowie na tablicy widniał wynik 1:1. Po zmianie stron obraz gry się nie zmieniał i trudno było wskazać, kto może strzelić bramkę dającą wygraną w pojedynku. Dużo emocji wzbudziła decyzja sędziego w końcowych minutach meczu, kiedy to zawodnik RAKOSHARKS ukarany został żółtą kartką za dokonanie zmiany w innym miejscu, niż wskazuje regulamin. To spowodowało, że końcowe minuty ZIELIŃSCY grali z przewagą jednego zawodnika. Mimo to RAKOSHARKS wyszli na prowadzenie, grając w osłabieniu. Radość z bramki nie trwała zbyt długo, gdyż w pierwszej akcji po wznowieniu gry padło wyrównanie. Na strzelenie kolejnych bramek nie starczyło już czasu i mecz zakończył się remisem 2:2.

Czwarty niedzielny mecz to pojedynek OLD BOYS z liderem drużyną FORNAŚ, która po remisie RAKOSHARKS i wygranej w dzisiejszym meczu mogła zostać samodzielnym liderem. OLD BOYS w dość mocno okrojonym składzie dzielnie stawiał czoła, ale to FORNAŚ wyszedł na prowadzenie. Wyrównująca bramka dla OLD BOYS padła po rzucie rożnym i samobójczym trafieniu zawodnika FORNAŚ, ale było to wszystko, na co było stać doświadczonych OLD BOYS w niedzielnym meczu. Ostatecznie mecz zakończył się wygrana FORNAŚ 5:2.

W ostatnim meczu zmierzyły się zespoły FAN CLUB BARCA i PO SOBOCIE zajmujące odpowiednio 10 i 9 miejsce. W bardzo zaciętym meczu lepsi okazali się zawodnicy PO SOBOCIE, wygrywając 6:4.