“Pieczarkowe” wyłudzenia. Jesteś pokrzywdzonym – zgłoś się w KPP !

policja
Policjanci Wydziału Kryminalnego wolsztyńskiej jednostki prowadzą postępowanie w sprawie wyłudzenia towaru w postaci pieczarek, o które podejrzewany jest mieszkaniec gminy Rakoniewice. W chwili obecnej ustalono dwóch pokrzywdzonych, wiele wskazuje jednak na to, że może być ich więcej. Policjanci proszą o kontakt z wolsztyńską Komendą osoby, które padły ofiarą oszustwa we wskazanych okolicznościach.
Wolsztyńscy kryminalni prowadzą czynności w sprawie zgłoszonego przez dwóch mieszkańców gminy Wolsztyn wyłudzenia pieniędzy za dostarczone pieczarki. Na podstawie zgłoszeń pokrzywdzonych ustalono, że w grudniu ubiegłego roku sprzedali kontrahentowi, którego firma znajduje się na terenie gminy Rakoniewice grzyby o łącznej wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na początku stycznia firmę zamknięto nie regulując zobowiązań finansowych. Pokrzywdzonym pomimo wielokrotnych prób nie udało się skontaktować z właścicielem firmy, a tym samym odzyskać należnych im pieniędzy.

W sprawie prowadzone są czynności sprawdzające. Z poczynionych przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego ustaleń wynika, że oszukanych może być więcej. Policjanci apelują do producentów pieczarek, od których we wskazany sposób wyłudzono pieniądze o zgłaszanie się do KPP w Wolsztynie ul. Dworcowa 1, tel. 68 347 52 00 lub 997.

Wojciech Adamczyk, KPP Wolsztyn

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x