Pięciu mieszkańców gminy Rakoniewice osądzonych i skazanych

Pięciu mieszkańców gminy Rakoniewice zostało osądzonych i skazanych. Sąd Rejonowy w Grodzisku Wielkopolskim wobec 2 sprawców zasądził karę 3 lat bezwzględnego pozbawienia wolności, inni natomiast zostali skazani na karę 2,5 roku więzienia, grzywnę oraz karę pozbawienia wolności  w zawieszeniu.

Od 2013 roku do grodziskiej komendy trafiały zgłoszenia od poszkodowanych, którzy informowali policjantów o swoich stratach. Według późniejszych ustaleń policjantów okazało się, że  w latach 2013 – 2015 sprawcy wielokrotnie włamywali się do mieszkań, garaży,  domów mieszkalnych, czy budynków gospodarczych. Łupem złodziei najczęściej stawały się elektronarzędzia, sprzęt AGD, pieniądze, elementy wyposażenia wnętrz, a nawet artykuły przetwórstwa spożywczego.

W kwietniu tego roku policjanci w wyniku pracy operacyjnej wpadli na trop domniemanych sprawców. W efekcie okazało się, że są to mieszkańcy gminy Rakoniewice. Większość z tych mężczyzn była w przeszłości karana za podobne przestępstwa.

Śledczy ustalili, że łączna suma strat wyniosła prawie 50.000 zł na szkodę mieszkańców gminy Rakoniewice. Znaczna część z tych skradzionych rzeczy została odzyskana przez policjantów.

– informują służby prasowe grodziskiej policji.

Wybrane dla Ciebie