Piast Jabłonna przegrywa mecz kontrolny

W poniedziałek (15.08) Pieczarka Wielichowo przygotowująca się do rozgrywek ligowych podejmowała na własnym boisku zespół Piasta Jabłonna.

Piast i Pieczarka wystąpią w nadchodzącym sezonie w B klasie rozgrywek. Pieczarka Wielichowo jest zespołem, który spadł z A klasy.

W 18. minucie spotkania na prowadzenie wychodzą zawodnicy Piasta, po strzale Arkadiusza Nowaka. Do groźnego starcia doszło w 30. minucie spotkania. Po zderzeniu z zawodnikiem Piasta boisko z rozciętą głową boisko musiał opuścić Tomasz Dryka. Pierwsza część spotkania nie przyniosła już więcej bramek i Piast prowadził 1:0.

Na początku drugiej części meczu bardzo szybko wyrównuje Pieczarka. W 51. minucie gospodarze wykonują rzut rożny, po którym piłkę przedłuża Adrian Dopiera, a zaskoczony obrońca Piasta kieruje piłkę do własnej bramki i tym samym doprowadza do remisu 1:1. Pięć minut później po raz kolejny w roli głównej Dopiera, który tym razem bez pomocy obrońców Piasta kieruje piłkę do siatki, dając Pieczarce prowadzenie. Gospodarze nie zwalniają tempa i w 58. minucie po strzale Damiana Włodarczaka jest już 3:1 dla Pieczarki. Kolejne minuty to dużo lepsza gra Pieczarki, której efektem jest kolejne trafienie. Tym razem Daniel Idziejczak nie daje żadnych szans na obronę golkiperowi Piasta i mamy już 4:1. Goście cztery minuty po stracie czwartej bramki przeprowadzają akcję, po której bardzo mocnym i precyzyjnym strzałem Krzysztof Bajończak, pokonuje bramkarza Pieczarki, tym samym dając drugą bramkę Piastowi.

Jest to mecz kontrolny przed nadchodzącym sezonem, dlatego dochodzi do częstych zmian zawodników na placu gry, ale nie zmienia to obrazu gry. Pieczarka zdobywa kolejne bramki. W 77. minucie po raz drugi na listę strzelców wpisuje się Damian Włodarczak, a w 85. minucie Daniel Idziejczak, dla którego to jest również drugie trafienie. Ostatecznie Pieczarka pokonuje Piasta Jabłonnę 6:2.