Pasztet z kaczki najlepszym produktem regionalnym

kulinarne dziedzictwo 2013 039

W dniu 5 grudnia 2013r. w sali wiejskiej we Wiosce odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Nasze kulinarne dziedzictwo”. W tym roku odbyło się ono pod hałasem: „Wokół wigilijnego stołu”. Wśród gości spotkania nie zabrakło przedstawicieli władz samorządu powiatowego – przewodniczącego Rady Ryszarda Balcerka i wicestarosty Antoniego Kłaka oraz wójtów i burmistrzów gmin bądź ich przedstawicieli oraz pań, skupionych w Kołach Gospodyń Wiejskich.
Podczas imprezy rozstrzygnięto konkursy na wieniec adwentowy i produkt regionalny, które odbyły się w ramach „Naszego kulinarnego dziedzictwa”.

W kategorii „Wieniec adwentowy”, wyróżniono: I miejsce – Aneta Barska (Gminne Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych w Grodzisku Wielkopolskim), II miejsce – Elżbieta Matysiak (Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Rakoniewicach), III miejsce – Małgorzata Fręśko (Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet w Granowie).

W kategorii „Produkt Regionalny” wyróżniono: I miejsce – Pasztet z kaczki Wiesławy Lewandowskiej i Bernadety Lisowskiej (Stowarzyszenie Kół Gospodyń Wiejskich w Wielichowie), II miejsce – Strucel – Annay Skorackiej (Stowarzyszenie Kół Gospodyń z Kamieńca), III miejsce – Karp świąteczny Zenony Błochowiak (Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet w Granowie).
Spotkanie uświetnił występ chóru „Nuta w nutę” z Rakoniewic.

Spotkanie zorganizowali wspólnie: Wojewódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Biuro Powiatowe w Grodzisku Wielkopolskim, Starostwo Powiatowe w Grodzisku Wielkopolskim, Urząd Miejski w Rakoniewicach oraz Stowarzyszenie Gospodyń Gminy Rakoniewice.
W czasie spotkania rozstrzygnięto to konkursy na wieniec adwentowy i produkt regionalny.

[good-old-gallery id=”9150″]

Starostwo Powiatowe w Grodzisku Wlkp.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x