Pałac w Rakoniewicach już odebrany. Radni przyjęli przyszłoroczny budżet.

15 grudnia 2017 r. o godz. 11.00 rozpoczęła się sesja Rady Miejskiej w Rakoniewicach. Na początku sprawozdanie z działalności w okresie międzysesyjnym przedstawił burmistrz Gerard Tomiak.

Burmistrz poinformował, że 5 grudnia nastąpił odbiór budowlany i instalacyjny pałacu w Rakoniewicach. Otwarcie obiektu ma nastąpić na początku marca 2018 r. Na terenie zespołu pałacowo-parkowego będą realizowane projekty dofinansowane ze środków z Stowarzyszenia Ziemi Grodziskiej Leader. Chodzi m. in. o ścieżki w parku. W parku zamontowane zostanie także ekologiczne, energooszczędne oświetlenie typu LED. 13 grudnia odbył się odbiór konserwatorski pałacu.

Galerię zdjęć można przejrzeć klikając prawą strzałkę na zdjęciu

Pałac Rakoniewice

Obecni na sesji otrzymali dziś gminne kalendarze na rok 2018 z rysunkiem pałacu autorstwa Henryka Adamczaka. Burmistrz podkreślił doniosłość decyzji radnych o kupnie i remoncie pałacu oraz jej wagę dla historii Rakoniewic.

W swoim sprawozdaniu burmistrz poruszył także temat obchodów jubileuszu 150-lecia Banku Spółdzielczego w Rakoniewicach. W tym celu burmistrz spotkał się z prezesem banku Mirosławem Stachowiakiem. Bank obchodzi jubileusz w 2019 r. Bank zamierza aktywnie włączyć się w organizowane przez gminę imprezy takie jak Dycha Drzymały czy Dni Rakoniewic.

W dalszej części radni podjęli uchwały. Lista uchwał do wglądu. Podczas dzisiejszej sesji Rada przyjęła budżet na 2018 r. Burmistrz Gerard Tomiak powiedział przed głosowaniem, że ten kolejny budżet jest wynikiem rozsądnej polityki finansowej. Wynika ona z wielu rozmów prowadzonych na ten temat w rożnych środowiskach – podkreślał burmistrz. Zwrócił tez uwagę na duże dofinansowania do prowadzonych przez gminę. Burmistrz życzył obecnym, aby owocna współpraca trwała także w kolejnych latach. Budżet został podjęty jednogłośnie.

O zadaniach inwestycyjnych w projektowanym budżecie można przeczytać więcej:

Projekt budżetu gminy Rakoniewice otrzymał pozytywną opinię. Miliony na inwestycje.

Wybrane dla Ciebie