Organizacje, stowarzyszenia i grupy nieformalne gminy Rakoniewice cieszą się z sukcesów

IMG 2956

Duma nas rozpiera, choć wydawać by się mogło, że udział w małych grantach to żadna wielka sprawa.

Jednak podczas spotkań organizowanych w Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom „SERCE” w Rakoniewicach pod kierunkiem Stowarzyszenia Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich PISOP z Leszna mogliśmy zdobyć dodatkową wiedzę na temat pisania projektów oraz ich rozliczenia. Odnosimy kolejne sukcesy.

My – czyli organizacje, stowarzyszenia i grupy nieformalne gminy Rakoniewice.

Realizacja naszych projektów dobiega końca i kto brał w nich udział może potwierdzić, że było warto powalczyć o dotację ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, konkurs Mikrodotacji pt. „Wielkopolska Wiara”. Do konkursu zgłosiły się 4 podmioty i ku naszemu zaskoczeniu wszystkie otrzymały pozytywną odpowiedź. Wnioski zostały złożone przez nasze stowarzyszenie czyli Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom „SERCE” na projekt pt. „I Festyn Pozytywnej Energii” oraz pogadanki  dla osób z niepełnosprawnościami oraz dla partnerów do współpracy czyli Bonduelle Polska z Ruchocic, Spółdzielnią Socjalną „Serce”z Rakoniewic, Spółdzielnią Socjalną „Na Piątkę”z Grodziska Wlkp., Fundacją „Swojska Zagroda u Prządków” z Jabłonny, Ośrodkiem Szkoleniowym „MIKRO” z Poznania, Galerią „MAGIEL” z Wielichowa  oraz WTZ z Rakoniewic, Zbąszynia, Rydzyny i Miejskiej Górki.

IMG 2815 IMG 2917 IMG 20180602 154422 IMG 20180602 171850

Kolejnym projektem jest „Poznajemy swój region” który realizuje grupa nieformalna pod nazwą „Cegiełki” z Cegielska pod patronatem Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom „SERCE”. Gotowe do pracy w charakterze wolontariatu panie z Cegielska opracowały ciekawy program rekreacyjno – sportowy dla dzieci, dzięki czemu spędzą kreatywnie czas wolny. Do współpracy nawiązały kontakt z podmiotami ekonomii społecznej z terenu powiatu grodziskiego, co było jednym z wiodących celów projektu.

Próbę aplikowania o środki finansowe podjęła także nowo powstała Fundacja „Swojska Zagroda u Prządków” z Jabłonny, która dzięki zaangażowaniu zrealizowała część swoich planów względem renowacji placu zabaw na terenie fundacji. Zorganizowany został Piknik dla mieszkańców gminy Rakoniewice gdzie dla dzieci i młodzieży zaproponowano szereg atrakcji. Oczywiście nie obyło się bez przejazdów bryczkami. Projekt ten nosi nazwę „Kolorowo, wesoło i bezpiecznie” dlatego zapraszamy do odwiedzin w fundacji, która planuje dalszy rozwój. Czwartym projektem był „ RUCH I ZABAWA TO ZDROWIE DZIECI” realizowany przez Stowarzyszenie Ogrodów Działkowych im. M. Drzymały gdzie pozyskane dodatkowe środki pozwoliły na zakupienie i montaż kolejnych sprzętów do ćwiczeń na siłowni zewnętrznej umiejscowionej na ogrodach działkowych w Rakoniewicach. W realizację projektu zaangażowano oprócz Warsztatu Terapii Zajęciowej i Spółdzielni Socjalnej „Serce” z Rakoniewic również  Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi i Szkołę Podstawową   z Rakoniewic.

Z niecierpliwością czekamy już na kolejne możliwości, propozycje i konkursy. Warto spróbować, zyskać jak widać można wiele.

K.K.

 

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x