Okradli jeden z rakoniewickich marketów

IMG 0220

Policjanci z grodziskiej drogówki zatrzymali dwóch sprawców kradzieży sklepowej, którzy kilkanaście minut wcześniej okradli jeden z marketów w miejscowości Rakoniewice. Za kradzież sklepową mężczyznom grozi nawet 5 lat więzienia.

21 października br. około godziny 18:00 w miejscowości Rakoniewice z jednego z marketów wybiegła kobieta i natychmiast skierowała się do policjantów będących w patrolu. Pracownica sklepu poinformowała funkcjonariuszy, że w markecie przed momentem doszło do kradzieży różnego rodzaju towaru. Policjanci po ustaleniu rysopisów domniemanych sprawców ruszyli w pościg.

Do działań włączyli się również policjanci z Komisariatu w Rakoniewicach oraz policjanci z prewencji grodziskiej jednostki policji. Po kilkunastu minutach udało się policjantom namierzyć pojazd jakim mieli poruszać się sprawcy. Niedługo potem jeden ze sprawców był już w rękach Policji.

IMG_0217

Zatrzymany to 22-letni mieszkaniec Poznania – notowany wcześniej w policyjnych kartotekach. Kolejny patrol chwilę później dał znać przez radiostację, że zatrzymali drugiego szukanego sprawcę kradzieży sklepowej. Okazał się nim 38-letni mieszkaniec Poznania.

Łączna wartość skradzionego przez mężczyzn towaru to blisko 600 zł. Skradzione rzeczy to przede wszystkim artykuły spożywcze i chemiczne. Mężczyznom przedstawiono zarzut kradzieży sklepowej. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego grozi im za to kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x