Nowe oświetlenie, ścieżka i mała architektura w rakoniewickim parku

41475692581 369f229bee o

Szykują się nowe inwestycje w rakoniewickim parku. Fani marszu nordyckiego i odpoczynku na ławkach w świetle stylowych latarni mogą się cieszyć. Nie tylko oni, bo każdy będzie miał na czym zawiesić oko.

Po remoncie zabytkowego pałacu w Rakoniewicach, który mieści siedzibę władz gminy, w parku zostało jeszcze coś co zrobienia dla jego upiększenia. To właśnie się dzieje. O tym, jaki to będzie ciężar dla budżetu gminy dowiemy się po rozstrzygnięciu ogłoszonego w ubiegłym tygodniu przetargu.

Modernizacja oświetlenia

W ramach przedsięwzięcia pn. modernizacja oświetlenia sodowego energooszczędnego na źródła LED w parku w Rakoniewicach przewiduje się montaż (wykonanie) 7 nowych punktów świetlnych wraz z wykonaniem robót kablowych i pomiarów. Punkty będą oświetlały część ścieżki i park.

Mała architektura

Mała architektura ma na celu wzbogacenie atrakcyjności zabytkowego parku w Rakoniewicach. Ławki i kosze na śmieci planuje się umieścić zarówno w przebiegu ścieżki, jak i poza nią. Przewiduje się zakup i montaż 19 ławek parkowych oraz 15 koszy na śmieci. Elementy małej architektury zostaną umocowane w podłożu i zalane betonem. Elementy muszą być maksymalnie zabezpieczone przed wandalizmem i przed korozją.

Ścieżka dla spacerowiczów i nie tylko

Ścieżka z możliwością dojazdu do obsługi parku ma mieć 3,5 m szerokości i ok. 540,0 m długości. Wykonanie nawierzchni ścieżki przewiduje się z naturalnie stabilizowanych, wodoprzepuszczalnych, nawierzchni mineralnych zalecanych dla alei parkowych, ścieżek spacerowych, rowerowych, leśnych, oraz tras do uprawiania nordyckich spacerów (Nordic Walking) i innych miejsc przeznaczonych do rekreacji i wypoczynku.

Źródło: http://www.biuletyn.net/nt-bin/start.asp?podmiot=rakoniewice/&strona=13&typ=menu&menu=23&id=2880&str=1

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x