Nominacja dla ratusza w Rostarzewie

rostarzewo

Ratusz w Rostarzewie znalazł się wśród nominowanych w konkursie Zabytek Zadbany 2016. Do tegorocznej edycji konkursu Narodowego Instytutu Dziedzictwa zgłoszono kandydaturę ratusza w Rostarzewie. Budynek został nominowany w kategorii specjalnej „architektura i konstrukcje drewniane”

Komisja konkursowa przyjechała do Rostarzewa 23 lutego i gruntownie obejrzała budynek. Po miesiącu podczas posiedzenia Jury, okazało się, że zabytek znalazł się liście obiektów nominowanych w konkursie Zabytek Zadbany. Ratusz został nominowany w kategorii specjalnej „architektura i konstrukcje drewniane”, w której będzie walczyć z innymi obiektami jak choćby Źrebięciarnia w zespole folwarcznym w Wąsowie. Laureatów konkursu poznamy na uroczystej gali Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków, która odbędzie się 20 kwietnia bieżącego roku w Zakopanem.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
wcale_nie_znawca
wcale_nie_znawca
4 lat temu

Bardzo znaczące wyróżnienie branżowe. Nawet jeśli nie uda się wygrać, to z pewnością spory sukces. Rostarzewo już od przed wojny było dzięki ratuszowi na mapach turystycznych Wielkopolski. Faktycznie nie zniknęło, ale nie stanowiło przystanku dla turystów. Tak wiem, nie będzie ich wielu, ale za to Ci z zębem, którzy kreują rzeczywistość swoimi opiniami, zdjęciami a przede wszystkim dobrym wrażeniem. Dobrym wrażeniem, albowiem właśnie takie pozostawia po sobie spotkanie z architekturą odnowionego ratusza. A za tym mniej lub bardziej prawomocne przeświadczenie, że ktoś wykonał kawał dobrej roboty. Teraz tylko należy się zastanowić kto – ja myślę, że wiele osób. Gratulacje dla Rostarzewa. Ps. A i tak znalazło by się coś do poprawki 😉

kozioł
kozioł
4 lat temu

“bardzo ważne wyróżnienie branżowe” hłe, hłe, hłe spadłem z krzesła…

2
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x