Niepozorny żuczek-poeta pilnie potrzebny

9 października 2019 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Rakoniewicach gościła aktorów teatru KRAK-ART z Krakowa. Zaprezentowali oni dzieciom bajkę pt. ,,Cyrk leśnych robaczków”.

Spektakl obejrzały dzieci z rakoniewickiego przedszkola. Przedstawienie opowiadało o mieszkańcach leśnej polany, którzy pewnego dnia zaniepokoili się dziwnym obiektem, jaki pojawił się na skraju lasu. Jak się później okazało był to pająk, który otworzył cyrk i szukał wśród owadów uzdolnionych artystów.

Biedne owady nie wiedziały jednak, że pająk wymyślił podstęp i w ten sposób chciał zwabić je w pułapkę. Z pomocą przybył niepozorny żuczek-poeta, który uratował mieszkańców łąki.

Muzyczne i kolorowe przedstawienie przeniosło dzieci w świat maleńkich owadów.Przedszkolaki miały okazję aktywnie w nim uczestniczyć, tańcząc razem z aktorami. W przedstawieniu poruszane były takie tematy jak bezpieczeństwo, współpraca, przyjaźń, a dzieci dowiedziały się, że nie ten jest bohaterem kto ma spryt, jest dobrze ubrany, lecz ten kto jest odważny i ma dobre serce. Spektakl wszystkim bardzo się podobał, a oglądający nagrodzili aktorów gromkimi brawami.

Gminna Biblioteka Publiczna w Rakoniewicach

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.