Nie wiadomo czy gmina wesprze szpital

IMG 1441

Burmistrz Rakoniewic Gerard Tomiak wypowiadając się na temat apelu radnych powiatowych o dofinansowanie wyposażenia części szpitala w Grodzisku Wlkp., powiedział, że kwota 1,5 mln zł, jaka jest potrzebna na przyszły rok (a wiadomym jest, że nie są to ostatnie pieniądze, jakie grodziska placówka będzie potrzebowała) dla wszystkich samorządowców z powiatu grodziskiego wydaje się bardzo wysoka, a w katalogu potrzeb poszczególnych samorządów nie znajduje się “na podium”.

Zdaniem Burmistrza do sprawy należy podejść rozsądnie, przemyśleć, czy chcemy pomóc, a jeśli tak, to w jakim zakresie, ponieważ w przeliczeniu na mieszkańca kwota, którą gmina Rakoniewice miałaby wspomóc szpital wyniosłaby ponad 400.000 zł, a jest to bardzo dużo pieniędzy.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
BRAVO
BRAVO
4 lat temu

Bravo po co wyrzucać kasę w błoto zawsze sa szpitale w Wolsztynie i NT do których nie trzeba dokładać . A Powiat Groxu mało ,że ma problemy ze spłatą długu to przymierza się do zakupu ziemi od PGNIG choć jej przeznaczenie podobno ma mieć specjalne przeznaczenie

Kretynów nie sieją
Kretynów nie sieją
4 lat temu
Reply to  BRAVO

Jakim trzeba być idiotą, aby cieszyć się z upadku szpitala w Grodzisku, tylko dlatego, że na czele powiatu stoi ktoś ideowo odmiennych poglądach? Trzeba mieć mózg ślepej kury, aby dla dobra mieszkańców Grodziska i powiatu pragnąć upadku szpitala.

Bravo
Bravo
4 lat temu

szpital to tylko budynek a skąd wezmą lekarzy znowu podpiszą kontrakty za które będą mieli płacić odszkodowania ?tutaj jest umieralnia bez porządnych specjalistów w ostatnich trzech latach korzystałem 3krotnie ze szpitala pierwszy raz był to wew w Grodzskupo tym ekstremalnym doswiadczeniu dwa nastepne spedzilem w Poznaniu obslugiwany w porzadnych warunkach przez renomowanych lekarzy

www
www
4 lat temu

kretynstwem jest dokladanie sie do szpitala ktory i tak sprywatyzuja i wladze powiatu juz nawet wiedza w kogo rece to trafi

WN
WN
4 lat temu

Dlaczego do weterynarzy nie trzeba dokładać? Bo działaja na wolnym rynku. I to jest kierunek rozwoju służby zdrowia w Polsce. Żadnej rejonizacji, żadnego przypisywania tylko swobodny wybór lekarza przez pacjenta. Dobry i życzliwy lekarz będzie miał pacjentów, a niemiły i kiepski nie powinien byc subsydiowany. Trzeba zlikwidowac NFZ i wprowadzić prywatne ubezpieczalnie. Składka zostanie obywatelowi w kieszeni i będzie wiedział, co z nią zrobić. Jeden zainwestuje w ubezpieczenie zdrowotne, a inny przepije. Pierwszy będzie miał na leczenie, a drugi nie. Każdy jest kowalem własnego losu.

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
4 lat temu

Wspierać szpital w Grodzisku czy nie? Gdy jako gmina wesprzemy szpital to będziemy mieli później jakiś wpływ na zatrudnienie lekarzy i prace jednostki ! ( nie myślę o działaniach naszych radnych powiatowych ) Jakość świadczonych usług jest mizerna, kadra lekarska bez komentarza z nielicznymi wyjątkami lekarze którzy powinni być na emeryturze snuja się po korytarzu w spodniach od dresu z 3 białymi paseczkami i blokują miejsce młodym ,, nie zaszkodzą nie wyleczą ” Po co nam szpital specjalistyczny może mniejszy a sprawniej działający i przekazujący chorych do szpitali specjalistycznych np. w Poznaniu. A tak ogólnie to cały NFZ powinien się leczyć bo jest chory. Pan doktor Winiarczyk na pewno ma wolne terminy 😉 Lekarzom z Grodziskiego szpitala życzę zdrowia i przypominam że życzliwość do pacjentów to ważna rzecz pacjent to nie rzecz tylko czujący i myślący człowiek a rodzina pacjenta to ludzie zdenerwowani i zatroskani losem swego krewnego !!!!!!!

sad
sad
4 lat temu

zniknał moj komentarz ,ktory mowił ze niechce dokladac do prywaty jaka tam panuje.

OBSERVER
OBSERVER
4 lat temu

Wystarczyłoby żeby trzy powiaty dogadały się . Grodzisk np zabezpiecza porodowke i wewnetrzny NT pedriatrie i kardiologie a Wolsztyn chirurgię i kardiologie Wtedy koszty utrzymania szpitali spadłyby znacznie .Jest wiele przykładów w Polsce gdzie powiaty działają w ten sposób i mają oszczędności i szpitale wyspecjalizowane

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
4 lat temu

Tak działają gminy w Niemczech że mniejsze gminy -powiaty łączą się w grupy i nie dublują działających służb na swoim terenie przez co oszczędzają kasę.

Małgorzata Maj
Małgorzata Maj
4 lat temu

Zawsze twierdziłam, że ten powiat w Grodzisku Wlkp. to wielki błąd. Niestety zwyciężyły partykularne interesy i ambicje grodziskich pseudopolityków i jakaś słabość Suchockiej że obiecała im ten powiat i że niestety powstał.

10
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x