Najbliższych sąsiadów warto odwiedzać

flagi

Od 10 do 13 czerwca 2015 r. burmistrz Gerard Tomiak był na delegacji w Wienhausen w ramach współpracy gminy Rakoniewice z niemiecką gminą zbiorczą Flotwedel.

Gerard Tomiak rozmawiał z burmistrzem Helfriedem Pohndorfem na temat dalszej współpracy w zakresie wymiany młodzieży. Jest koncepcja powrotu do organizowanych niegdyś wspólnie obozów wędkarskich. Z ustaleń wynika, że w przyszłym roku w Polsce zostanie zorganizowany obóz dla młodzieży.

Współpraca i wymiana między młodzieżą polską i niemiecką odbywać mogłaby się również na płaszczyźnie strażackiej.

Przy okazji pobytu w Niemczech delegacja z Polski miała okazję uczestniczyć w odbywających się co pięć lat targach pożarniczych w Hannoverze. Burmistrz rozmawiał z miejscowymi strażakami i mówił im, że jeśli za pięć lat będzie dalej burmistrzem to na pewno będzie chciał zorganizować wyjazd strażaków na te targi, a jeśli nie będzie burmistrzem to namawia strażaków, żeby “wiercili dziurę w brzuchu” władzom rakoniewickim, żeby taki wyjazd zorganizować. Burmistrz nie ukrywa jednak, że chciałby być współorganizatorem tego wyjazdu.

Delegację do Niemiec oprócz burmistrza tworzyli: radni Rafał Simińczuk i Dariusz Mikołajczyk oraz zastępca burmistrza Arkadiusz Pawłowski.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
Romek
Romek
5 lat temu

Chce powiedziec ze jestem za P.Burmistrzem.Mam jednak jeden problem zwiazany ze wspolpraca z zaprzyjaznionymi niemieckimi gminami.Nasi wlodarze i nie tylko jada tam rekreacyjnie aby pozwiedzac i nacieszyc oko.Czy rozmawia sie tam z ludzmi biznesu ?Czy przedstawia sie tam co mozna u nas robic i czego potrzeba .Czy mozna by sciagnac tamtejszych biznesmenow.Czy wymiana handlowa ,turystyczna lub inna mogła by zaistniec. Co oprocz uciechy delgacji i czułych uscisków i gdzieniegdzie poklepiywan po pleckach z tego wyjazdu ma gmina? Czy mozna by zorganizowac dzien Polski w Flotwedel i na odwrot . Były dni Rakoniewic ściagnac z tamtego regionu wytwórców ,handlowcow i producentow …………………………………………

1
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x