MUZEUM

Nowoczesne technologie, otaczający nas obraz i dźwięk, przerażające sceny, w których ogień w mgnieniu oka trawi z trudem budowany dorobek ludzkiego życia albo las rosnący od dziesiątek lat. Naturalistyczna sceneria pogorzeliska wywołuje uczucia, które trudno oddać słowami. Tak właśnie w kilku słowach można opisać doznania towarzyszące wizycie w najnowocześniejszym w Polsce multimedialnym symulatorze pożarów w Rakoniewicach.

Można tutaj „dotknąć” ognia i się nie oparzyć. Można stać się mądrym przed szkodą. Można wsiąść do samochodu strażackiego i pojechać „osobiście” na akcję gaszenia pożaru. Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach zapewnia doskonałych przewodników, wspaniałą atmosferę i niezapomniane przeżycia, które wciągają. Od prostych sikawek konnych, przez motopompy i samochody spalinowe do nowoczesnych technologii. Dobra rzecz dla miłośników ciekawych wrażeń.

Godziny zwiedzania: Poniedziałek – piątek 8-15 oraz sobota i niedziela 9-13

 

0 0 głosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
Kamila
Kamila
6 lat temu

,,Cudze chwalimy – swego nie znamy” – Rakoniewickie Muzeum ściąga każdego roku tłumy łam turystów z całej Polski. Wielu mieszkańców naszego miasta nigdy tam nie było. Naprawdę jest tam co podziwiać. Byłam pod wrażeniem, kiedy odwiedziłam je niedawno z rodziną.