Mimo trudnej sytuacji kadrowej egzaminy zostaną przeprowadzone

Zastępca Burmistrza Rakoniewic, Arkadiusz Pawłowski zwrócił się z komunikatem do rodziców i opiekunów uczniów z gminy Rakoniewice.

Komunikat ma związek z trwającym od wczoraj, tj. 8 kwietnia 2019 r. strajkiem generalnym pracowników oświaty. Protest ten obejmuje również szkoły i przedszkola znajdujące się na terenie gminy Rakoniewice.

Trwający protest spowodował konieczność zmiany formy oraz czasu zajęć w szkołach i przedszkolach. Taka sytuacja będzie utrzymywała się w kolejnych dniach kwietnia, aż do zakończenia strajku. Określenie czasu trwania strajku na obecnym etapie nie jest możliwe.

-napisał wiceburmistrz w komunikacie

Z uwagi na stan siły wyższej zaistniały w związku z strajkiem zwracam się z apelem do rodziców oraz opiekunów prawnych, aby w miarę posiadanych możliwości zapewnili opiekę uczniom, a w szczególności dzieciom w wieku przedszkolnym.

-zaapelował

Jednocześnie informuję, że Dyrektorzy szkół wykonują wszystko co jest w ich mocy, aby egzaminy, które mają rozpocząć się 10 kwietnia 2019 r. odbyły się zgodnie z planem. Z ostatnich danych otrzymanych ze szkól wynika, że mimo bardzo trudnej sytuacji kadrowej egzaminy zostaną jednak przeprowadzone.

W celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących egzaminów oraz funkcjonowania placówek oświatowych z terenu gminy Rakoniewice w czasie strajku — proszę o śledzenie komunikatów zamieszczanych na stronach internetowych szkół i przedszkoli oraz w budynkach tych placówek.

-czytamy w komunikacie na stronie gminy Rakoniewice

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.