Miłość do sportu przerodziła się w biznes.

O byłym bramkarzu Sokoła Rakoniewice Arturze Ceglarku i jego osiągnięciach pisaliśmy już wcześniej. W ciągu dwóch lat kariera Artura nabrała tempa, a pasja do piłki nożnej przerodziła się w biznes.

Trzecie miejsce Artura Ceglarka w V Bitwie Bramkarskiej

Kiedy narodził się pomysł, aby w tak młodym wieku spróbować sił za granicą?

Moim planem po szkole było wyjechać za granicę. W czerwcu poprzedniego roku nadarzyła się okazja, by wyjechać na testy do niemieckiego klubu grającego w landeslidze FSV GRUN WEISS Ilsenburg. Zaciekawiło mnie to i pojechałem. Zaprezentowałem się na tyle dobrze, że klub zdecydował się mnie zakontraktować. Ze startu stałem się pierwszym bramkarzem.

Aklimatyzacja z dala od rodziny, bez znajomość języka musiała być trudna…

Na początku było ciężko się zaaklimatyzować. Z pomocą kilku tam już poznanych znajomych (też Polaków) udało mi się szybko nauczyć języka i życia w Niemczech.

jak oceniasz pierwszy sezon?

Podczas tego sezonu udało mi się nawet znaleźć w jedenastce kolejki. Niestety w połowie rundy rewanżowej w meczu z Magdeburgiem złamałem rękę w łokciu i byłem zmuszony do pauzy. Okazała się na tyle długa, że nie grałem do końca sezonu. Teraz jest już wszystko OK i mocno przygotowuję się do nadchodzącego sezonu.

Twoja dziewczyna również jest bramkarką?

Tak. Jagoda miała przyjemność występowania w barwach Medyka Konin, AZS Wrocław, a obecnie jest zawodniczką czołowego klubu ekstraligowego AZS PWSZ Wałbrzych. Z sukcesami reprezentowała również Reprezentację Polski do lat 19. Jest mieszkanką Opalenicy. Zaczynała swoją karierę w Promieniu Opalenica, lecz jej pierwszy klub kobiecy był z Grodziska WLKP.

W takim razie nie dziwi fakt, że biznes również związany jest ze sportem

Wraz z Jagodą produkujemy i sprzedajemy rękawice bramkarskie na terenie całego kraju. Od kilku lat miałem w planach zacząć tego typu działalność, ale wiadomo, na wszystko potrzeba pieniędzy.

Nadszedł ten czas, że powiedzieliśmy sobie: to jest ten moment, by zawojować rynek. Poszliśmy za ciosem i zleciliśmy specjalnemu producentowi zza granicy szycie rękawic. Każdy materiał jest najlepszej niemieckiej jakości. Mimo że działamy przez krótki okres, możemy się pochwalić dużym zainteresowaniem bramkarzy z całej polski rękawicami AJ Sports!

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.