Mieszkaniec Rakoniewic usłyszał 19 zarzutów

313 226118

50-letni mieszkaniec Rakoniewic dokonał kilkunastu płatności cudzą kartą płatniczą. Poszkodowana jest 42-letnia kobieta. Straty wyniosły kilkaset złotych. Mężczyznę zatrzymali policjanci z komisariatu w Rakoniewicach.

Śledczy przedstawili mu łącznie 19 zarzutów, związanych z kradzieżą i posługiwaniem się cudzą kartą. Mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Do rakoniewickiej jednostki Policji zgłosiła się 42-letnia kobieta, która poinformowała miejscowych policjantów, że najprawdopodobniej ktoś wypłaca pieniądze z jej karty płatniczej, którą wcześniej zgubiła. W momencie kiedy kobieta zorientowała się, że należy kartę zablokować, ktoś inny zdążył już zrobić nią zakupy.

W wyniku podjętych czynności okazało się, że kartę bankomatową znalazł 50-letni mieszkaniec Rakoniewic. Mężczyzna wykonał kilkanaście transakcji bezgotówkowych, gdzie za drobne zakupy płacił metodą zbliżeniową, która nie wymaga podania kodu PIN. W ten sposób 50-latek naraził kobietę na utratę kilkuset złotych.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Rakoniewiccy kryminalni przedstawili sprawcy łącznie 19-zarzutów przywłaszczenia mienia oraz kradzieży z włamaniem. Zgodnie z obowiązującym prawem grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują, aby nie ulegać codziennej rutynie i sprawdzać obecność swoich dokumentów czy znajdują się  we właściwym miejscu. Im szybciej uda nam się dokument zastrzec, czy wręcz zablokować – w tym przypadku kartę bankomatową za pośrednictwem swojego banku – zyskamy szansę uniknięcia jakiejkolwiek utraty naszych pieniędzy.

Źródło: KPP Grodzisk Wlkp.

 

 

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x