Mieszkańcy ul. Wiatrakowej piszą petycje od 2008 r.

dzialki gmina

Mieszkańcy ulicy Wiatrakowej w Rakoniewicach  w 2008 r. złożyli do Urzędu Gminy w Rakoniewicach petycję o wykonanie nowej drogi.

W związku z planowaną wówczas budową kanalizacji w kierunku Drzymałowa inwestycja ta została odsunięta w czasie. Kanalizacja została już wybudowana, ale mieszkańcy ulicy Wiatrakowej nie doczekali się budowy drogi.

Petycja została ponowiona w 2015 roku. Mieszkańcy otrzymali odpowiedź, że Gmina będzie musiała najpierw wykonać dokumentację kosztorysowo-projektową. Wystosowali kolejne pismo.

Reprezentujący mieszkańców R. Wieczorek nadmienił, że stan drogi jest bardzo zły, przyczyniają się do tego także dwie, działające w pobliżu, duże firmy. Ponadto droga ta pełni funkcję drogi zastępczej w razie jakichś zdarzeń na drodze krajowej.

Burmistrz dr Gerard Tomiak, który podczas grudniowej sesji uczestniczył w rozmowie z mieszkańcami Wiatrakowej, odpowiedział, że na sesji już wielokrotnie wyjaśniał, jak wygląda przygotowywanie dokumentacji – w najbardziej optymistycznym wariancie od pomysłu do realizacji mija średnio około 3,5 roku.

Dokumentacja jest w trakcie przygotowywania. Jeśli wszystkie wymagane prawem pozwolenia zostaną uzyskane, jeśli Gmina skorzysta z tzw. ZRID-u, który umożliwia wykup gruntu od właścicieli (nawet w przypadku ich sprzeciwu) oraz jeśli Rada będzie widziała taką inwestycję w budżecie Gminy, to najszybciej będzie można ją umieścić w budżecie na rok 2018.

Burmistrz dodał, że droga ta nie będzie służyła jako alternatywna w przypadku jakiegoś wypadku na krajówce, ponieważ wówczas ruch kierowany jest drogą powiatową, już w Grodzisku Wlkp., w stronę Wielichowa i jeśli jest taka potrzeba, to dalej, przez Prochy, w kierunku Wolsztyna. Burmistrz raz jeszcze zaznaczył, że dokumentacja na drogę na ulicy Wiatrakowej jest przygotowywana, obecnie czekamy na niezbędne pozwolenia. Kompletna dokumentacja może być gotowa w połowie 2017 roku. Bez niej nie można podjąć żadnych dalszych działań.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x