Mieszkańcy Rostarzewa protestują. Sprawą zainteresowała się telewizja.

Canvas 1

W Tłokach planowane jest powstanie instalacji do przetwarzania obornika kurzego na nawóz. Informacja ta dotarła do mieszkańców sąsiedniego Rostarzewa kilka miesięcy temu.

Od razu wzbudziła ich niepokój. Inwestycja ta ma powstać na granicy gmin Wolsztyn i Rakoniewice. Mieszkańcy Tłok i Rostarzewa obawiają się uciążliwości zapachowej tej instalacji.

W czasie wakacji do sołtys Rostarzewa Krystyny Bączyk zadzwonił sołtys Tłok. W Rostarzewie odbyło się spotkanie z mieszkańcami. Mieszkańcy nie chcą takiej inwestycji.

Wokół miejscowości rozsianych jest wiele ferm drobiu, które już teraz emitują nieprzyjemne zapachy. Mieszkańcy nie chcą zatem kolejnego zakładu wydzielającego uciążliwe zapachy.

– tłumaczyła sołtys w programie Lustra w TVP3

Gminie Rakoniewice udało się zostać stroną postępowania. Dzięki temu łatwiej jej działać na etapie procedur administracyjnych. Mieszkańcy Rostarzewa bardzo obawiają się, że komfort ich życia znacznie się pogorszy.

– powiedział burmistrz Gerard Tomiak w programie.

Do studia zapraszani byli także burmistrz Wolsztyn i inwestor planowanej na terenie gminy Wolsztyn inwestycji, ale obu nie pasował termin programu.

Więcej informacji w materiale TVP3:

LUSTRA: “O PROTEŚCIE W SPRAWIE INWESTYCJI W TŁOKACH” (06.02.2018)

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x