Mieszkańcy Jabłonny skierowali petycję do władz gminy

IMG 3110

Do Burmistrza Rakoniewic i Przewodniczącego Rady Miejskiej skierowana została petycja. Jej autorami są mieszkańcy Jabłonny.

W petycji wyrażają “swój głęboki sprzeciw przeciwko sprzedaży działki o numerze ewidencyjnym 1182/3 położonej w miejscowości Jabłonna miedzy ul. Kościelną i ul. Ogrodową oraz wydaniu zgody na budowę na tej działce budynku handlowo-usługowego wraz z infrastrukturą techniczną.”

IMG 7335

Uważają, że decyzje o sposobie zagospodarowania gminnego terenu powinny być z nimi konsultowane

Działka ta jest przedłużeniem działki stanowiącej parking przy sali wiejskiej. Autorzy petycji skarżą się, że nikt nie zapytał mieszkańców Jabłonny o plany wobec tego terenu.

Na działce ma powstać market. Składający petycję zwracają uwagę, że usytuowanie tego obiektu

spowoduje znaczne natężenie ruchu pojazdów, co zmniejszy bezpieczeństwo dzieci poruszających sie po ul. Kościelnej i Ogrodowej.

Obawiają się spadku wartości nieruchomości

Planowana inwestycja wpłynie na obiektywny spadek wartości nieruchomości położonych w bezpośrednim sąsiedztwie obiektu, wynikający z istotnego ograniczenia możliwości korzystania z niej w dotychczasowy sposób.

– czytamy w petycji, i dalej:

Zgodnie z orzeczeniami Sądu Najwyższego skutkuje to roszczeniami odszkodowawczymi. Biorąc pod uwagę powyższe argumenty stanowczo przeciwstawiamy się planowanej inwestycji i wzywamy do wstrzymania decyzji o sprzedaży działki, a tym samym wydania pozwolenia na budowę obiektu handlowo- usługowego. Prosimy o pisemną odpowiedź o powziętej decyzji oraz o jej uzasadnienie.

Gmina Rakoniewice opublikowała treść petycji w Biuletynie Informacji Publicznej. Podpisy mieszkańców zajęły 10 stron.

Pełna treść petycji:

http://www.biuletyn.net/nt-bin/_private/rakoniewice/4936.pdf

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x