Miejscowi złodzieje schwytani

Grodziscy Policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 25, 26 lat z gm. Rakoniewice, którzy włamali się do magazynu jednej z firm w miejscowości Jabłonna skąd dokonali kradzieży części samochodowych wartości kilkuset złotych. Za kradzież z włamaniem ustawodawca przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Rakoniewiccy policjanci od kilku tygodni z okolic miejscowości Jabłonny prowadzili sprawy dotyczące kradzieży różnego rodzaju przedmiotów stalowych i aluminiowych, najczęściej pozostawionych na wolnym powietrzu w gospodarstwach rolnych. Złodzieje nie pogardzali tragarzami stalowymi, drobnymi elementami aluminiowymi jak również częściami samochodowymi skradzionymi z jednego z magazynów w miejscowości Jabłonna.

Rakoniewiccy „Kryminalni”, którzy zajmowali się sprawą ustalili w rozmowach z mieszkańcami, że w ostatnim okresie czasu dwóch mieszkańców z gm. Rakoniewice coraz częściej widywanych jest pchających wózek wypełniony elementami stalowymi i aluminiowymi. Funkcjonariusze ustalili, że droga gruntowa na której byli widziani prowadzi do punktu skupu złomu w miejscowości Komorówko. Dane podane przez mieszkańców oraz rozpoznanie osobowe miejscowych policjantów przyczyniły się do zatrzymania przez Policjantów Wydziału Kryminalnego grodziskiej Policji dwóch mężczyzn w wieku 25 i 26 lat z terenu  gm. Rakoniewice.

Dwóm mężczyznom policjanci przedstawili zarzut kradzieży z włamaniem oraz trzy zarzuty kradzieży do których się przyznali. Za przestępstwo to w więzieniu mogą spędzić nawet do 10 lat. Postępowanie w powyższej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Prowadzi Wydział Kryminalny Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wlkp.

Tomasz Górny

Wybrane dla Ciebie