„Mega Pszczoły” z Rakoniewic

megapszczoly3

„Mega Pszczoły” z województwa wielkopolskiego walczą o pracownię przyrodniczą w konkursie Akademie Przyjaciół Pszczół.

Jeszcze do 15 grudnia uczniowie z województwa wielkopolskiego mogą zgłębiać tajniki pszczelego świata oraz walczyć o wyposażenie pracowni przyrodniczej. O tym, jak ważną rolę w naszym ekosystemie pełnią pszczoły, wiedzą uczniowie z zespołu „Mega Pszczoły” z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Rakoniewicach.

Dzieci pod opieką pani Katarzyny Leciejewskiej biorą udział w IV edycji niezwykłego konkursu edukacyjnego „Akademie Przyjaciół Pszczół: Pszczeli Bohaterowie”, organizowanego w ramach programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”. Dzięki interaktywnej formule programu młodzi uczestnicy z pasją odkrywają wyjątkowy świat pszczół i podejmują działania na rzecz ochrony środowiska.

Cały czas uczniowie z klas IV-VI mogą pójść w ślady „Mega Pszczół” i dołączyć do grona uczniów z całej Polski, którzy biorą udział w rywalizacji i walczą o atrakcyjne nagrody dla siebie i szkoły. Organizator przygotował dla nich nowoczesną platformę edukacyjną, pełną interaktywnych zadań i scenariuszy lekcyjnych. Uczestnicy mogą sprawdzić swoje siły, wykonując pszczele misje oraz wykazując się umiejętnościami plastycznymi, wokalnymi oraz dziennikarskimi.

Pani Katarzyna Leciejewska, nauczycielka z Rakoniewic oraz opiekunka zespołu, opowiada o powodach przystąpienia do rywalizacji:

Do wzięcia udziału w konkursie skłoniły mnie napływające informacje o wymieraniu pszczół. Poszukiwałam takiej formy konkursu, który podążałby z duchem czasu i sprostał oczekiwaniom uczniów – był dla nich atrakcyjny, kształtował wśród uczniów poczucie odpowiedzialności za podejmowane działania oraz rozwijał współpracę. Do tej pory uczniowie posiadali znacznie mniejszą wiedzę dotyczącą pszczołowatych. Dzięki konkursowi zdali sobie sprawę ile zawdzięczamy pszczołom oraz jak ważna jest ochrona pszczołowatych. Uczniowie chętnie wykonują zadania, pomagają sobie nawzajem, uczą się zdrowej rywalizacji. Wykonywanie zadań interaktywnych przekłada się na lepsze przyswojenie wiedzy przez uczniów, rozwija kreatywność i umiejętności niezbędne do posługiwania się nowinkami technologicznymi, które otaczają nas we współczesnym świecie.

Do tej pory do zabawy przystąpiło 150 zespołów z całej Polski. Uczestnicy wcielają się w rolę tytułowych pszczelich bohaterów, takich jak Kornutka Odkrywca czy Obrostka Ninja i w formie nauki przez zabawę poznają ciekawy świat owadów pszczołowatych. Uczniowie wykonali łącznie ponad 7500 pszczelich zadań! Organizatorzy liczą, że wiedza o pszczołowatych, którą dzieci zdobędą dzięki udziałowi w programie, zaowocuje w przyszłości i realnie przełoży się na poprawę warunków życia tych pożytecznych owadów.

 

megapszczoly

Zespół “Mega Pszczoły” składa się z 16 uczniów, którzy wspólnie pracują na rzecz poprawy warunków życia pszczół.

megapszczoly3

O kluczowej roli pszczół w naszym ekosystemie członkowie zespołu informują swoją lokalną społeczność.

megapszczoly2

W ramach jednego z zadań “Mega Pszczoły” zamieniły szkolny korytarz w galerię pszczelej sztuki.

megapszczoly1

Dzięki udziałowi w konkursie, uczniowie dowiedzieli się, że pszczołom zawdzięczamy nie tylko miód, ale również kawę, kosmetyki czy bawełnę.

 

Nauczyciele, którzy zdecydują się na udział w konkursie wciąż mogą rejestrować swoje zespoły na stronie www.pomagamypszczolom.pl. Po rejestracji otrzymają dostęp do atrakcyjnych materiałów edukacyjnych oraz pszczelich zadań konkursowych dla klasy. Natomiast dla uczniów klas 0-3 oraz szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych eksperci programu przygotowali scenariusze zajęć edukacyjnych.

Pięć zwycięskich zespołów w konkursie „Akademie Przyjaciół Pszczół: Pszczeli Bohaterowie” poznamy 5 stycznia.

Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie internetowej www.pomagamypszczolom.pl oraz na fanpage’ u akcji na Facebooku Z Kujawskim Pomagamy Pszczołom.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x