Od lipca nie będzie opłat za strefę w sobotę

strefa rakoniewice

Od lipca gmina Rakoniewice nie będzie pobierać opłat w strefie płatnego parkowania w soboty. Rakoniewiccy radni zdecydowali także o tym, aby wydłużyć czas parkowania w strefie za minimalną stawkę (50 gr) do 20 minut. Obecnie jest to 15 minut. Będzie także możliwość wykonania przedpłaty, czyli zapłacenia za postój w kolejnym dniu.

W ciągu trzech miesięcy działania strefy płatnego parkowania w Rakoniewicach parkomaty wydały ok. 11 000 biletów, a wpływy z ich sprzedaży wyniosły ok 15 tys. złotych.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
13 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
4 lat temu

Ciekawe że dziś sceptycy nic nie pisz o strefie. Zwolnienie z opłat w sobotę to dobry pomysł, ciekawe jak ludzie będą narzekać że znowu nie ma gdzie postawić auto ? Uliczki boczne są wypełnione ale tragedii nie ma. Jestem za strefą i wcale mi nie przeszkadza ta opłata jaką ponoszę. A i jakoś czarna wizja zamykających się sklepów też minęła. Są tez dobre strony Pan który dozoruje strefę od jakiegoś czasu sprząta teren rynku i naprawdę robi to sumienie ( BRAWO dla Pana pracy jest zauwazalna). Dzięki jego pracy i pewnie innych ludzi z Zuk teren jest czysty, ŻEBY TYLKO MIESZKAŃCY RYNKU POSIADAJĄCY PIESKI POMYŚLELI O TYM ŻE RYNEK JEST WIZYTÓWKĄ MIASTA A NIE MIEJSCEM WYPROWADZANIA PIESKÓW DO ZAŁATWIANIA POTRZEB FIZJOLOGICZNYCH !!!!
PROŚBA ! właściciele psów sprzątajcie po swoich pupilach !!!!!!!!!!!!!! A sprzątający po swoich psach zwracajcie uwagę tym którzy nie sprzątają ! może kiedyś zrobi im się wstyd !

sad
sad
4 lat temu

Pisza tylko te opinie są usuwane…………….

makaveli
makaveli
4 lat temu
Reply to  sad

Ano pan redaktor jest znany ze swych preferencji. Nie raz dał temu wyraz… Ale do rzeczy odnośnie strefy. Zastanówmy się która prywatna firma mogłaby sobie pozwolić na takie eksperymenty z budżetem???? Czyli co teraz sobota będzie wolna od opłat? A za 50 groszy będzie można dłużej parkować? Jak to się odbije na ewentualnych przychodach. Przecież tych parkomatów nikt nie dał za darmo a i pracownika trza opłacić. Czy przezabawny piewca sukcesów obecnej władzy niejaki Grzesiu Brze…coś tam zastanowił się nad tym? Czy dla zasady trzyma palec w czterech literach tychże?

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
4 lat temu
Reply to  makaveli

Wywołany do odpowiedzi nie trzymam palca w … i nie jestem w jakikolwiek związany z aktualną władzą chyba że powiązaniem są podatki od gruntów i nieruchomości. Widzew tez dobre strony poprzedniej władzy Pana J.J.S mam swoje zdanie i je wyrażam. Jeszcze się taki nie narodził aby wszystkim dogodził. Wszyscy komentowali że drogo że gdzieś w innych gminach jest taniej że w soboty się nie płaci jak maja być zmiany u nas dopatrujesz się drugiego dna ! Ja z swojej strony widzę tylko że po zmianach dla mnie jest lepiej. Jest gdzie zaparkować, jest czyściej i sklepy nie zbankrutowały tak jak to przedstawiano w czarnych scenariuszach. A może to właśnie dla tych sklepów zrobiono wolną od opłat sobotę bo to właśnie wtedy jest największy tłok.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
4 lat temu

To ciekawe gdzie ja mam stawać swoim prywatnym samochodem skoro teraz wszyscy parkują na ulicach obok rynku i pod moim domem? Może tez wprowadzę strefę płatnego parkowania albo kopertę mi namalują? Tobie to zapewne nie przeszkadza bo masz miejsce do parkowania i gara. Niestety zwykli ludzie czasami nie maja takich udogodnień. Tylko nie pisz, ze mam sobie stawać na rynku bo nie stać mnie na 500 złotowy abonament

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
4 lat temu
Reply to  Mieszkaniec

Mam garaż za który płacę największy podatek od nieruchomości za własne pieniądze go wybudowałem stoi na moim prywatnym terenie. A zastanawiałeś się kiedyś parkując w innej miejscowości że stajesz pod kogoś domem ? Jeden z właścicieli kilku aut firmowych nie stawia pod swoim domem tylko po bocznych uliczkach. Nie stać go na opłaty przecież może je odliczyć od podatku, ale to taka nasza Polska przypadłość na przekór lub złość. Czy mieszkańcy dużych aglomeracji maja takie problemy ? Cieszą się gdy ich autko stoi gdzieś blisko bloku a jak mają parking to już luksus, choć i tam każdy walczy jak lew o miejsce do swojego cacka, takie czasy aut przybywa a parkingów nie. Kiedyś na rynku stało kilka autek w tym kilka taxi a dziś ulice są pełne Może kiedyś pracownicy np: banku lub inni dostaną tani kredyt i będzie ich stać na zapłacenie opłaty rocznej tak aby autko stało na rynku.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
4 lat temu

Skoro Pana stać to miło. Nie każdy ma miejsce na wybudowanie garażu, nie każdy ma duże podwórko i nie każdego na to stać. Cieszymy się, że Pana sytuacja materialna na to pozwala… Niestety nie każdy tak ma. Swoim samochodem jeżdżę głównie do pracy. Być może jest tak jak pan mówi o tym parkowaniu. Ale rozumiem jednorazowo, a nie bez przerwy te same samochody.

Michał Szała
Michał Szała
4 lat temu
Reply to  makaveli

Sobota będzie wolna od opłat, bo Najwyższy Sąd Administracyjny orzekł, że sobota jest dniem wolnym od pracy, a ustawa o drogach publicznych stanowi z kolei, że opłaty za parkowanie w strefie można pobierać w dni robocze. Dlatego samorządy zmieniają przepisy.

Roza
Roza
4 lat temu
Reply to  Michał Szała

To dlaczego nie napisał pan o tym w artykule? Miało wywołać efekt propagandowy?

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
4 lat temu

My Polacy jesteśmy strasznymi pesymistami oraz niedowiarkami zawsze węszymy spisek i przekręt. Po co pojechaliśmy do Francji i tak nie wygramy, on robi coś za darmo dla innych ludzi musi coś z tego mieć, Przebudowa rynku fee.. ! jaki nieładny betonowy szkoda zieleni na co komu parkingi. Chwalmy to co ktoś robi dla nas dobrze, lub powstrzymajmy się od kąśliwych uwag rób zróbmy to sami ale lepiej. Radni źle pracują trzeba się zgłosić i tylko wygrać wybory !!! i zmieniać świat na lepszy a nie oczekiwać że ktoś to zrobi za mnie, a Ja będę stał z boku i tylko krytykował !

Jurek
Jurek
4 lat temu

http://motoryzacja.interia….
Ciepłych wakacji J.J.Sieradzan

smiechy a hihy
smiechy a hihy
4 lat temu

może niech się wypowiedza właściciele aut 😉

obserwator
obserwator
4 lat temu

Jedyny plus to to ze jedna osoba ma prace ale poza tym innych plusów nie widzę

13
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x