Lepiej będzie jak się wypogodzi

Zwróciła się do nas Czytelniczka jeżdżąca, bądź niekiedy usiłująca jeździć drogą powiatową Jabłonna-Kuźnica. Prosi nas o “nagłośnienie” stanu drogi, o której mowa przed momentem.

Prezentujemy zatem opis sytuacji przesłany przez naszą Czytelniczkę, którą pozdrawiamy.

Koleiny takie, że osobówka nie przejedzie. Nie ma szans. Teraz (kilka dni temu) jest ok, bo bokiem idzie przejechać, ale jak puszczą przymrozki to koniec. Te zdjęcia nie oddają tego, co tam jest naprawdę. To trzeba na własne oczy zobaczyć. Koleiny mają po 30 cm głębokości. Gdy padało parę dni, to droga była nieprzejezdna. Teraz (kilka dni temu) trochę jest przymarznięte, to jest ok, ale za parę dni przejazd będzie niemożliwy. Tak jest co roku.

Zapytaliśmy zorientowanych osób w powiecie, co z tą drogą?

Otrzymaliśmy odpowiedź, że gdy sytuacja pogodowa się znormalizuje to drogi tego typu będą równane i profilowane. Trwalsze rozwiązania będą zastosowane w pierwszej kolejności dla dróg prowadzących do miejscowości, do których nie można się dostać w inny sposób. Z uzyskanych informacji wynika, że do Kuźnicy można się dostać z Jabłonny także innymi drogami, niż  ta przedstawiona na zdjęciu.

Po obejrzeniu zdjęć można jednak odnieść wrażenie, że do niektórych zabudowań nie da się  dojechać inaczej niż przez te koleiny… Wydaje się, że wskazanym jest dokonanie wizji w terenie.

 

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.