Wizyta studyjna w Sensorycznym Ogrodzie Marzeń

W połowie września członkowie Stowarzyszenia „Druga Młodość” z Wielichowa odwiedzili świeżo utworzony ogród sensoryczny, który powstał przy Warsztatach Terapii Zajęciowej w Rakoniewicach. Goście przyjechali rowerami, więc aktywnie rozpoczęli słoneczny... Czytaj dalej »

34-letni mieszkaniec Rakoniewic podejrzany o podpalenie

34-letni mieszkaniec Rakoniewic jest podejrzany o podpalenie. Do pożaru doszło wczoraj wieczorem. Płonęły zabudowania obory i chlewni. Z informacji przekazanych przez rzecznika grodziskiej Komedy Powiatowej Policji, komisarza Kamila Sikorskiego... Czytaj dalej »

Rakoniewice – strażacy walczą z ogniem [video]

W Rakoniewicach strażacy walczą z ogniem. Pożar wybuchł dziś wieczorem na os. Wygoda. Płonie wg jednych źródeł chlewnia, wg innych obora. W tej chwili za wcześnie jest zastanawiać się... Czytaj dalej »

Rakoniewice: powstał Sensoryczny Ogród Marzeń

Na terenie powiatu grodziskiego powstało zielone miejsce, gdzie można odpocząć i miło spędzić czas. Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom „SERCE” w Rakoniewicach w ramach Programu „Tu mieszkam tu zmieniam” z Fundacji... Czytaj dalej »

Rakoniewice: przedszkole oddane do użytku

W marcu ubiegłego roku burmistrz Gerard Tomiak informował radnych, że prace przy rozbudowie przedszkola w Rakoniewicach przebiegają sprawnie i zgodnie z planem. Z informacji przekazywanych przez wykonawcę wiemy, że... Czytaj dalej »

Gmina Rakoniewice – porządki w nazewnictwie i przebiegu ulic

Zgodnie z Zarządzeniem Burmistrza Rakoniewic Nr 7/2020 z dnia 30 stycznia 2020 r. w okresie od 1 marca do 31 maja 2020 r. przeprowadzone zostały konsultacje społeczne w przedmiocie... Czytaj dalej »

Rakoniewice czytają „Balladynę”

Gminna Biblioteka Publiczna w Rakoniewicach mając na uwadze promocję i bogactwo polskiej literatury, włączyła się w akcję Narodowego Czytania 2020. Wydarzenie zostało oficjalnie zgłoszone i zarejestrowane na stronie Prezydenta... Czytaj dalej »

“Na Dzikim Zachodzie” w gminie Rakoniewice

W dniach od 10 do 13 sierpnia br. Gminna Biblioteka Publiczna w Rakoniewicach przygotowała wakacyjne spotkania dla dzieci pod hasłem „Na Dzikim Zachodzie”. Z propozycji skorzystały dzieci z biblioteki... Czytaj dalej »

Powiat Grodziski: nowe zasady w Wydziale Komunikacji obowiązują do odwołania

Grodziskie starostwo powiatowe poinformowało, że  z dniem 1 września 2020 r. do odwołania wprowadza następujące zasady obsługi Klienta w Wydziale Komunikacji: Obsługa Klienta będzie odbywać się w godzinach: Poniedziałek  – 6.00 – 18.00 Wtorek,... Czytaj dalej »

Firma z Ruchocic zrealizuje zamówienie gminy

Firma Techkom, Grzeszkowiak Łukasz z Ruchocic dostarczy za zamówienie gminy Rakoniewice łącznie 40 laptopów. Wybrana oferta opiewa na 114 460 zł. W postępowaniu wpłynęła jeszcze jedna oferta z ceną... Czytaj dalej »