Kierownik WMP Anna Formaniewicz wyróżniona odznaką “Wierni Tradycji”

3

Kierownik Wielkopolskiego Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach Anna Formaniewicz znalazła się w gronie osób wyróżnionych Odznaka Honorową “WIERNI TRADYCJI” -Za Zasługi w Upowszechnianiu Wiedzy i Pamięci o Powstaniu Wielkopolskim 1918/1919.

12 grudnia 2016 r. w Sali Czerwonej Pałacu Działyńskich w Poznaniu odbyła się uroczystość zorganizowana przez Zarząd Główny Towarzystwa Powstania Wielkopolskiego 1918-1919, na której wyróżniono zasłużonych Wielkopolan nagrodą Honorową Towarzystwa “Statuetką Dobosza Powstania Wielkopolskiego” oraz Odznakami Honorowymi.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Wojciech Jankowiak i Wicewojewoda Wielkopolski Marlena Maląg.

Wśród wyróżnionych osób znalazła się Anna Formaniewicz kierownik Wielkopolskiego Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach, która otrzymała z rąk Prezesa Zarządu Głównego Tadeusza Musiała Odznakę Honorową “WIERNI TRADYCJI” Za Zasługi w Upowszechnianiu Wiedzy i Pamięci o Powstaniu Wielkopolskim 1918/1919.

Wyróżnieniem tym doceniono  wieloletnią pracę muzeum, które poprzez organizację tematycznych wystaw takich jak “Strażacy w Powstaniu Wielkopolskim”, “95. rocznica Powstania Wielkopolskiego”, “Michał Drzymała Polak Niezłomny” propaguje w środowisku, a szczególnie wśród młodzieży szkolnej tematykę Powstania Wielkopolskiego. Muzeum udostępnia materiały do opracowań i wydawnictw historycznych, ściśle współpracuje z historykiem dr. Zdzisławem Kościańskim.

Źródło: Rakoniewicki Magazyn Informacyjny

 

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x