Kiermasz Świąteczny pt. JARMARK POMYSŁÓW w Rakoniewicach

Podczas Spotkania z Mikołajem organizowanego przez Burmistrza Rakoniewic w Hali Widowiskowo – Sportowej w dniu 4 grudnia 2016r. odbyło się wiele atrakcji dla dzieci oraz dla dorosłych.

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom „SERCE” w Rakoniewicach miało przyjemność zorganizować Kiermasz Świąteczny pt. JARMARK POMYSŁÓW. Kiermasz przygotowany został przy wsparciu i dofinansowaniu Centrum PISOP z Leszna, Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Funduszy Europejskich Programu Regionalnego oraz Europejskiego Funduszu Społecznego.

Kiermasz odwiedzany był z wielkim zainteresowaniem mieszkańców gminy Rakoniewice i nie tylko. Warto podejmować takie inicjatywy, gdyż satysfakcję i radość ze spotkania odczuli zarówno zwiedzający, jak i sami wystawcy. W czasie Kiermaszu zaprezentowały się stowarzyszenia, artyści lokalni oraz osoby, które chętnie promują swe talenty.

Uczestnikami kiermaszu byli „gospodarze” czyli Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom „SERCE”, Warsztaty Terapii Zajęciowej z Rakoniewic, Spółdzielnia Socjalna „Serce” z Rakoniewic, Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich Gminy Rakoniewice, KGW z Narożnik, Rostarzewa, Błońska, Wioski, Jabłonnej, Gnina i Tarnowy, T. Adamczak z Rakoniewic, Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi („Żabki”,”Biedronki”, „Stokrotki”) z Rakoniewic, Zespól Szkolno – Gimnazjalny z Rakoniewic (Świetlica Szkolna), A.Brodowiak z Drzymałowa, M.Krysmann z Rakoniewic, K.Olszak z Rakoniewic, oraz R.Pozdrowicz z Nowego Tomyśla.

Przeważały prace o tematyce świątecznej, chociaż można było zobaczyć także obrazy i rysunki oraz ozdoby i dekoracje. Ciekawe jak spędzimy Mikołajki w przyszłym roku? Jeśli spotkanie miałoby charakter podobnego Jarmarku byłoby zainteresowanie. Może wtedy zgłosiłoby się więcej osób, które chciałyby pochwalić się swoimi umiejętnościami i kreatywnymi pomysłami.

K.K.

Wybrane dla Ciebie