Jedni mają “zajączka”, drudzy “zgniłe jajo”

IMG 6576

Radni Gminy Rakoniewice uchylili podjęte miesiąc temu uchwały zmieniające zakres obwodów szkolnych. Zmiany miały polegać na odłączeniu miejscowości Wioska od obwodu szkolnego w Jabłonnie i przyłączeniu do obwodu w Ruchocicach. Podjęto stosowne uchwały argumentując, że dla dobra dziecka będzie to lepsze rozwiązanie. Tymczasem dziś tamte uchwały zostały uchylone. Oficjalnie w uzasadnieniu czytamy, że to wynik dodatkowych analiz.

Rodzice związani ze szkołą w Wiosce są zadowoleni. Dziękują burmistrzowi za świątecznego “zajączka”.

Co na to burmistrz Gerard Tomiak?

Decyzję rady nazwał “zgniłym jajem”, które zacznie śmierdzieć szybciej niż to się może wydawać. Korzystając z okazji zdementował pogłoskę  jakoby już następnego dnia po przyjęciu uchwał zmieniających obwody szkolne na teren szkoły w Wiosce wszedł projektant celem wykonania projektu dostosowania obiektu do nowego przeznaczenia. Projektant owszem, był na miejscu, ale zajmował się jedynie koncepcją. Sam projekt miał być dopiero zamówiony. Na jego wykonanie radni zarezerwowali 10 000 złotych, ale po uchyleniu uchwał obiekt nie zmienia przeznaczenia i pieniądze te nie zostaną wydane. Więcej informacji na temat przyczyn uchylenia uchwał – wkrótce.

Więcej na ten temat

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
mieszkanka gminy
mieszkanka gminy
7 lat temu

Dobrze, że dzieci z Wioski zostają w swoim obwodzie szkolnym.Mam nadzieję,że Rodzice wreszcie odpoczną od tej farsy i spędzą Wielkanoc przy innych tematach.Radni wreszcie zaczęli wsłuchiwać się w głosy swoich wyborców?Brawo!Panu burmistrzowi życzę większej wiary w ludzi z Wioski i mimo wszystko smacznego jajka.

Mieszkaniec gminy
Mieszkaniec gminy
7 lat temu

Radni stanęli na wysokości zadania, wreszcie zrozumieli ile od nich zależy, że nie zawsze muszą być pionkami w rękach pana Burmistrza. Teraz z czystym sumieniem mogą zasiąść do wielkanocnego śniadania. Rodzice z Wioski, możecie być z siebie dumni… Wesołych Świat…

Mieszkaniec gminy
Mieszkaniec gminy
7 lat temu

Proszę Pan Burmistrz dostał pstryczek w nos i wielce obrażony.
To” zgniłe jajo” to to cały czas widzi Tomiak wraz z Basińskim bo jakoś szkoła go nie widziała i rodzice oraz większość radnych podczas ostatniego głosowania……………problem jest z odpowiednim przedszkolem w Jabłonnie,ale nie tylko tam bo w Rakoniewicach też jest lista dzieci oczekujących a mimo to jest grupa popołudniowa więc taki sam system można wprowadzić w Jabłonnie i nic nie będzie śmierdzieć………….Brawo Rodzice i Radni.Wesołych Świat.

Rakoniewiczanin
Rakoniewiczanin
7 lat temu

Chyba pewne osoby się przestraszyły konsekwencji. Ale i tak to wygląda na parodie, najpierw za potem przeciw. Brak słów.

Kamma
Kamma
7 lat temu

Kamma

Kamma
Kamma
7 lat temu

No panowie radni! Zapamiętajcie, że liczy się głos ludzi, ludzi,którzy myślą logicznie.

Sammy
Sammy
7 lat temu

Wierzyłem w mieszkańców Wioski.Gratuluję rodzicom..jesteście super! …i jeszcze coś..Wasz SOŁTYS to dobry człowiek chce jak najlepiej,czasem za szybko myśli..ale ma super pomysły i dobre serce..razem z Wami może przenosić góry!

7
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x