Jechał sprzedać rower

Blisko 0,8 promile alkoholu w organizmie oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do roku 2019 miał 55 latek z gm. Rakoniewice zatrzymany przez policjantów grodziskiej „drogówki” do kontroli drogowej. Teraz mężczyzna musi się liczyć z surową karą nawet do 3 lat więzienia.
55 letni Jan P. w dniu 22.05.2012r o godz. 12.15 kierując rowerem na drodze publicznej zlekceważył postanowienie sądu o zakazie kierowania pojazdami. Ponadto kierował w stanie nietrzeźwości.

Wymieniony w miejscowości Blinek zatrzymany został do kontroli drogowej przez policjantów grodziskiej drogówki. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że mieszkaniec gm. Rakoniewice posiada orzeczony zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Zakaz obowiązuje do marca 2019. Badanie alcotestem wykazało, że mężczyzna był pijany, a wynik badania zatrzymał się na 0,76 promila alkoholu w organizmie. Teraz Jan P. będzie się musiał liczyć z surową karą sięgającą nawet do 3 lat więzienia.

W tym przypadku kierujący rowerem po raz kolejny lekceważąc Wyrok Sądu Rejonowego w Grodzisku Wlkp. z roku 2009 skazujący 55 latka na zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz rowerów na okres 10 lat wsiadł na rower, którym kierował po drodze publicznej.

Na pytanie policjantów dlaczego wiedząc że posiada zakaz kierowania rowerem ponownie nim kierował odpowiedział, że jechał sprzedać rower do pobliskiej miejscowości gdyż po co mu taki środek lokomocji na którym nie może jeździć.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x