Jarosław Gugała był gościem rakoniewickiej biblioteki

IMG 8278

Biblioteka Publiczna w Rakoniewicach zorganizowała spotkanie z Jarosławem Gugałą – dziennikarzem, dyplomatą, redaktorem naczelnym Wydarzeń Polsatu. Odbyło się ono 6 czerwca 2013 r. o godz. 12:30.

Zebrani usłyszeli o interesujących wydarzeniach z życia dziennikarza. Poznali motywacje jakimi kierował się wybierając swój zawód, kilka ciekawostek ze świata dyplomacji, informacje na temat efektywności wydatkowania środków z abonamentu w publicznej telewizji oraz dowiedzieli się innych ciekawych rzeczy.

IMG_8238

Gość podkreślał znaczenie odpowiedniej edukacji, otwartości umysłu i swobody posługiwania się językiem angielskim dla życia we współczesnym świecie. Zaprezentował też myśli zawarte w książce własnego autorstwa, którą chętni mogli nabyć wraz z dedykacją.

Podczas spotkania dziennikarz poruszył szereg istotnych tematów społecznych i gospodarczych. Zwrócił uwagę słuchaczy na fakt, że brakuje w Polsce społeczeństwa obywatelskiego, które będzie od władz wymagać poważnego traktowania. Stwierdził również, że od ponad dwudziestu lat, mamy w Polsce najlepsze warunki do życia. Dokonując krótkiego przeglądu historycznego starał się uzasadnić tę tezę.

W spotkaniu uczestniczyła głównie młodzież gimnazjalna. Przyszło też kilkanaście osób dorosłych.

IMG_8249

Więcej informacji zawiera przedstawione niżej nagranie zawierające fragmenty spotkania. Film otwiera wypowiedź jednej z uczestniczek zarejestrowana po tym wydarzeniu.


 

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x