Jabłonna: rodzina poniosła straty w pożarze

35 strażaków przez około 8 godzin, wykorzystując 8 samochodów i specjalistyczny sprzęt, gasiło pożar, który wybuchł w niedzielę przed godziną pierwszą w nocy w Jabłonnie.

Pożar, określany w nazewnictwie strażaków jako “średni” wybuchł w domu jednorodzinnym. Zarzewie ognia znajdowało się prawdopodobnie w składowanym przy budynku drewnie. Stamtąd ogień, po elewacji ze styropianu, przedostał się do podbitki i konstrukcji dachowej.

Strażacy podali cztery prądy gaśnicze. Do akcji wykorzystano także drabinę mechaniczną. Strażacy zapewniali oświetlenie terenu, oddymianie i prowadzili prace rozbiórkowe związane z potrzebą zapewnienia dostępu do budynku. Zdemontowali płot i usunęli krzewy. Domownicy nie byli obecni w budynku.

W wyniku pożaru spłonęła konstrukcja dachu o powierzchni 150 m. kw. Szacunkowa wartość uratowanego mienia wynosi 30 tys zł, natomiast straty szacowane sa na 250 tys. zł.

W działaniach udział brały JRG Grodzisk Wielkopolski, OSP Jabłonna, Rakoniewice, Wioska oraz Gnin. Strażacy, po zakończonej akcji, zabezpieczyli budynek przed padającym deszczem plandeką.

Trzeba w tym miejscu także nadmienić, że akcję utrudniały osoby postronne. Do tego stopnia, że musiała interweniować policja.

W związku z nieszczęściem, jakie dotknęło rodzinę z Jabłonny w sobotę i niedzielę zostaną przeprowadzone zbiórki przed miejscowym kościołem parafialnym – informuje OSP Jabłonna.

Fot. OSP Jabłonna

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.