Jabłonna, Stodolsko – kradzież 2000 litrów oleju napędowego

Dwa tysiące litrów oleju napędowego wartości kilku tysięcy złotych straciło dwóch przedsiębiorców mających swe bazy dla samochodów ciężarowych na terenie gm. Rakoniewice. Za kradzież z włamaniem ustawodawca przewiduje karę do 10 lat więzienia. W sylwestra kilka minut po godz. 08.00 dyżurny grodziskiej Policji powiadomiony został przez właściciela bazy transportowej na terenie miejscowości Jabłonna o kradzieży paliwa w postaci oleju napędowego. Na miejsce skierowano grupę dochodzeniowo – śledczą, która ustaliła iż do kradzieży doszło w godzinach 18.00 – 07.00 w nocy z 30/31.12.2011r. Złodzieje pod osłoną nocy po uprzednim sforsowaniu zamka umiejscowionego na wlewie od paliwa zbiornika samochodu ciężarowego wypompowali 500 litrów oleju napędowego wartości kilku tysięcy złotych na szkodę mieszkańca Wolsztyna. Tej samej nocy złodzieje na terenie bazy transportowej w miejscowości Stodolsko włamali się do czterech zbiorników od samochodów ciężarowych skąd dokonali kradzieży 1460 litrów oleju napędowego, wartości kilku tysięcy złotych na szkodę mieszkańca Rostarzewa.

Za przestępstwo kradzieży z włamaniem ustawodawca przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. Odpowiedzialności karnej podlega również osoba, która rzecz kradzioną kupuje, przechowuje lub pomaga w zbyciu.

Wszystkie osoby, które posiadają jakąkolwiek wiedze na temat okoliczności kradzieży, lub znane im są osoby, które po okazjonalnej cenie sprzedają olej napędowy proszone są o kontakt z grodziską policją pod numerem telefonów 614444211 lub bezpłatnym numerem 997 ^ 112. Policja zapewnia anonimowość dla osoby mogącej przyczynić się do ustalenia sprawcy włamania lub odzyskania skradzionego mienia.

Wybrane dla Ciebie