Jabłonna: część mieszkańców nie chce bioelektrowni

IMG 5858

Mieszkańcy Jabłonny, którzy przybyli na zebranie wiejskie 18 lutego 2013 roku okazali się być w większości przeciwnikami budowy bioelektrowni we wsi. Urzędnicy z wydziału architektury gminy Rakoniewice zapoznali mieszkańców ze stanem prawnym planowanej inwestycji. Obecnie czeka ona na wydanie decyzji środowiskowej. Jak mówi Paweł Sobecki – Kierownik Wydziału Gospodarki Gminnej, Ochrony Środowiska, Rolnictwa, Leśnictwa i Gospodarki Gruntami, inwestor zadbał już o niezbędne uzgodnienia dotyczące wydania decyzji. Wydaje się zatem, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby projekt kontynuować. Zainteresowani mają jednak prawo się wypowiedzieć w tej sprawie, a część mieszkańców Jabłonny nie zgadza się na realizację tego pomysłu  argumentując, że lokalizację inwestycji przewidziano w nieodległym sąsiedztwie domostw i szkoły.

IMG_5833

Inną podnoszoną przez zgromadzonych na zebraniu mieszkańców kwestią jest planowane zwiększenie ruchu samochodów ciężarowych o 35 na dobę – tyloma bowiem samochodami będzie trzeba dowozić paliwo potrzebne do funkcjonowania bioelektrowni. W Jabłonnie zakręty są pod ostrymi kątami i już teraz samochody ciężarowe niszczą chodniki – padały głosy z sali.

Inwestor przekonywał, że nic wielkiego się nie stanie jeśli ruch ciężarówek zwiększy się o 35 na dobę oraz, że planowana instalacja jest bardzo ekologiczna.

Spośród ok. 90 osób obecnych na zebraniu tylko 7 poparło pomysł budowy bioelektrowni, a 11 wstrzymało się od głosu. Radny Józef Bernakiewicz przeczytał list otwarty do władz od mieszkańców domagających się zablokowania budowy bioelektrowni. Ostatecznie zebrani podjęli uchwałę wyrażającą sprzeciw wobec tej inwestycji.

Więcej na ten temat

IMG_5826

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x