IX kolejka Rakoniewickiej Ligi Halowej

W niedzielne popołudnie (11.12) miłośnicy piłki nożnej mogli zobaczyć w Rakoniewickiej Hali Sportowej IX kolejkę rozgrywek VIII edycji Rakoniewickiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej.

Punktualnie o godzinie 14. na boisku, w swoim pierwszym niedzielnym meczu, zaprezentowały się zespoły znajdujące się na przeciwnych biegunach w tabeli. Prowadzący Coco Jumbo i ostatnia drużyna w tabeli zespół Primadent Team. Pomimo różnicy punktowej zespół Primadent Team zdołał strzelić cztery bramki, które jednak nie pozwoliły na sprawienie niespodzianki i pokonanie lidera. Ostatecznie Coco Jumbo wygrało 6:4.

W drugim niedzielnym meczu zmierzyły się drużyny FC Spartan z Fornaś, w którym Fornaś nie dał cienia możliwości podjęcia walki i wygrał wysoko 5:0.

W kolejnym spotkaniu naprzeciw siebie stanęły zespoły Fan Club Barca i debiutant tegorocznych rozgrywek -drużyna Trefny Kicker. Fan Club Barca po kilku sezonach w rakoniewickich rozgrywkach, posiadająca większe doświadczenie nie dała szans debiutantom i wygrała pewnie 4:2.

Czwarte niedzielne spotkanie zapowiadało się bardzo ciekawie, gdyż na parkiecie pojawiły się zespoły Trans PL, walczący cały czas o powrót na fotel lidera oraz Wita Team, który obecnie jest w środku tabeli, lecz zawsze liczy się w grze o najwyższe lokaty. Mecz pomiędzy Trans Pl i Wita Team potwierdził, że pozycja w tabeli nie jest odzwierciedleniem umiejętności. Ostatecznie Wita Team pewnie pokonał Trans Pl 6:3.

Ostatnie niedzielne spotkanie to mecz zaskakujących zwrotów akcji i pełen emocji. Zagrali w nim zawodnicy wicelidera – Święci oraz Old Boys. Bardzo szybko piłkarze Old Boys wyszli na prowadzenie i zdobywając koleje bramki prowadzili już 3:0. To co stało się w kolejnych minutach pozostanie skrytą tajemnicą zawodników Old Boys. Prowadzenie z minuty na minutę topniało, aż od stanu 3:0 zrobiło się 6:3 dla Świętych i to oni cieszyli się ze zwycięstwa po końcowym gwizdku.