III Charytatywny Rajd Rowerowy

W Rakoniewicach zaświeciło słońce z okazji organizowanego III Charytatywnego Rajdu Rowerowego. To niesamowite, że przez kilka dni przed rajdem pogoda była deszczowa, a 18 maja poczuliśmy lato.

Celem tegorocznej edycji rajdu organizowanego przez stowarzyszenie Pomocy Dzieciom „SERCE” oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej w Rakoniewicach było pozyskanie środków finansowych na rzecz stowarzyszenia, a dokładnie na wkład własny do zakupu busa, który będzie dowoził uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej na zajęcia.

Stowarzyszenie złożyło wniosek o dofinansowanie zakupu busa do Starostwa Powiatowego w Grodzisku Wlkp. oraz PFRON w Poznaniu. Samochód, z którego korzystają obecnie Warsztaty jest już wyeksploatowany. Dziennie pokonuje ok. 340 km.  Organizacja zwróciła się już z prośbą o wsparcie finansowe do gmin, z których dowożona jest młodzież na zajęcia (Rakoniewice, Wielichowo, Kamieniec, Grodzisk Wlkp. i Wolsztyn). Zakupienie busa planowane jest jeszcze w tym roku.

Pracownicy i uczestnicy Warsztatów włożyli wiele trudu, aby przygotować wydarzenie. Podczas rajdu pomagali także członkowie stowarzyszenia. Jednak podziękowania należą się przede wszystkim wszystkim uczestnikom, którzy z uśmiechem na twarzy pokonali niełatwą trasę mierzącą ok. 15 km. Pokonali trasę ponieważ kierowali się hasłem: „Chcesz zostać bohaterem, więc przejedź się z nami swym rowerem”. Wszystkim bohaterom- gratulujemy.

         Podziękowania należą się także dla darczyńców:

1.Urząd Gminy Rakoniewice

2. Ochotnicza Straż Pożarna, Rakoniewice

3. Komisariat Policji, Rakoniewice

4. Rakoniewicki Ośrodek Kultury

5. Zakład Usług Komunalnych, Rakoniewice

6. Fundacja „Swojska Zagroda u Prządków” Jabłonna

7. Magdalena Śledź, Łubnica

8. Cherleaderki 40+ „Jak nie my to kto” Wielichowo

9. Krystian Błażejczak, Wilkowo Polskie

10. Katarzyna Nowaczyk, Rakoniewice

11. Agnieszka Kmiecik, Rakoniewice

Rajd zakończył się w ogrodzie rekreacyjnym przy siedzibie stowarzyszenia, gdzie na zawodników czekała grochówka oraz kawiarenka z pysznościami. Atrakcjami były upominki oraz prowadzona zumba przez Magdę Ś. Artystyczne występy zaprezentowali uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Cherleaderki 40+ „Jak nie my to kto” z Wielichowa. Dzieci i młodzież mogła brać udział w konkurencjach sportowych oraz przejazdach bryczkami.

Podczas takich pikników można spędzić aktywnie wolny czas, zintegrować się podczas dobrej zabawy. Już dziś zapraszamy za rok na kolejny rajd.

K.K.

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.