III Charytatywny Rajd Rowerowy

W Rakoniewicach zaświeciło słońce z okazji organizowanego III Charytatywnego Rajdu Rowerowego. To niesamowite, że przez kilka dni przed rajdem pogoda była deszczowa, a 18 maja poczuliśmy lato.

Celem tegorocznej edycji rajdu organizowanego przez stowarzyszenie Pomocy Dzieciom „SERCE” oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej w Rakoniewicach było pozyskanie środków finansowych na rzecz stowarzyszenia, a dokładnie na wkład własny do zakupu busa, który będzie dowoził uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej na zajęcia.

Stowarzyszenie złożyło wniosek o dofinansowanie zakupu busa do Starostwa Powiatowego w Grodzisku Wlkp. oraz PFRON w Poznaniu. Samochód, z którego korzystają obecnie Warsztaty jest już wyeksploatowany. Dziennie pokonuje ok. 340 km.  Organizacja zwróciła się już z prośbą o wsparcie finansowe do gmin, z których dowożona jest młodzież na zajęcia (Rakoniewice, Wielichowo, Kamieniec, Grodzisk Wlkp. i Wolsztyn). Zakupienie busa planowane jest jeszcze w tym roku.

Pracownicy i uczestnicy Warsztatów włożyli wiele trudu, aby przygotować wydarzenie. Podczas rajdu pomagali także członkowie stowarzyszenia. Jednak podziękowania należą się przede wszystkim wszystkim uczestnikom, którzy z uśmiechem na twarzy pokonali niełatwą trasę mierzącą ok. 15 km. Pokonali trasę ponieważ kierowali się hasłem: „Chcesz zostać bohaterem, więc przejedź się z nami swym rowerem”. Wszystkim bohaterom- gratulujemy.

         Podziękowania należą się także dla darczyńców:

1.Urząd Gminy Rakoniewice

2. Ochotnicza Straż Pożarna, Rakoniewice

3. Komisariat Policji, Rakoniewice

4. Rakoniewicki Ośrodek Kultury

5. Zakład Usług Komunalnych, Rakoniewice

6. Fundacja „Swojska Zagroda u Prządków” Jabłonna

7. Magdalena Śledź, Łubnica

8. Cherleaderki 40+ „Jak nie my to kto” Wielichowo

9. Krystian Błażejczak, Wilkowo Polskie

10. Katarzyna Nowaczyk, Rakoniewice

11. Agnieszka Kmiecik, Rakoniewice

Rajd zakończył się w ogrodzie rekreacyjnym przy siedzibie stowarzyszenia, gdzie na zawodników czekała grochówka oraz kawiarenka z pysznościami. Atrakcjami były upominki oraz prowadzona zumba przez Magdę Ś. Artystyczne występy zaprezentowali uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Cherleaderki 40+ „Jak nie my to kto” z Wielichowa. Dzieci i młodzież mogła brać udział w konkurencjach sportowych oraz przejazdach bryczkami.

Podczas takich pikników można spędzić aktywnie wolny czas, zintegrować się podczas dobrej zabawy. Już dziś zapraszamy za rok na kolejny rajd.

K.K.

Darmowa aplikacja na androida. Aktualne informacje i komentarze z PGO24 na Twoim smartfonie.Aplikacja PGO24

Polub PGO24 na Facebooku, aby być na bieżąco!