II Charytatywny Rajd Rowerowy i Piknik

II Charytatywny Rajd Rowerowy i Piknik zorganizowany 15 września 2018 r. przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom „SERCE” oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej w Rakoniewicach zakończył się wspólnym sukcesem.

Trasa drugiej edycja rajdu przebiegała z Rakoniewic do Jabłonny. Dla przemierzających ją rowerzystów wiek i sprawność ruchowa nie miały znaczenia, bo liczył się dobry nastrój i chęć udziału.

Cykliści wystartowali spod siedziby stowarzyszenia, a zakończyli rajd w Fundacji „Swojska Zagroda u Prządków” w Jabłonnie. Fundacja była partnerem zarówno rajdu, jak i pikniku integracyjnego, w którym brali udział zarówno uczestnicy rajdu, jak i mieszkańcy przede wszystkim Gminy Rakoniewice.

Słoneczna pogoda sprzyjała uczestnikom, a organizatorzy zadbali w pierwszej kolejności o bezpieczeństwo. Rajd zabezpieczyli policjanci z rakoniewickiego komisariatu oraz zaprzyjaźnieni strażacy z OSP Rakoniewice.

Zaskakującym dla organizatorów okazał się fakt, że podczas rejestracji zjawiło się sporo wcześniej nie zapisanych chętnych i ostatecznie udział w rajdzie wzięło 110 osób. Wydarzenie wsparło wielu darczyńców m. in. zaprzyjaźniona ze stowarzyszeniem firma Bonduelle Polska S.A. z Ruchocic, która ufundowała czapeczki i Zakład Mleczarski MLECZ z Wolsztyna, którego produktów można było skosztować na mecie.

Także piknik cieszył się zainteresowaniem mieszkańców, nie tylko gminy Rakoniewice, którzy przyjechali i wzięli udział we wspólnej zabawie. Oprócz poczęstunku czyli kawiarenki i grilla oraz grochówki i bigosu z kotła były też atrakcje dla dzieci, m.in. zabawy sportowe, zajęcia na placu zabaw oraz malowanie twarzy czy warsztat fryzjerski. Program pikniku wypełniły przedszkolaki z Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi z Rakoniewic, DJ Matrix – M.Skrzypczak z Wielichowa, który był jednocześnie fotografem.

Występem szczególnym był pokaz tańca oraz śpiewu w wykonaniu Cherleaderek 40+ pn. „Jak nie my to kto” z okolic Wielichowa. Kobiety aktywne pokazały, że jeśli się ma ochotę i włoży trochę więcej zaangażowania – to można naprawdę wiele. Wszyscy uczestnicy wydarzenia zostali tak naprawdę bohaterami ponieważ przy okazji dobrej zabawy wsparli działalność stowarzyszenia. Uzbieraną ze zbiórki kwotę przeznaczy ono na rehabilitację dzieci i młodzieży niepełnosprawnej z terenu powiatu grodziskiego i wolsztyńskiego.

Oprócz występów artystycznych znalazło się wiele innych atrakcji. Jedną z nich był pokaz ZUMBY. Prowadząca Magdalena Śledź porwała wielu do tańca. Podczas pikniku promował swoje umiejętności masażu i rehabilitacji J. Marciniak w ramach prowadzonego Gabinetu „Vital Navitas” z Rakoniewic. Piknik to dobre miejsce na promocję swoich umiejętności również krawieckich. Młoda artystka pochwaliła się swoim bogatym dorobkiem rękodzieła.

Fundacja państwa Prządków charakteryzuje się zamiłowaniem do koni, dlatego nie obyło się bez ich udziału ich przyjaciół czyli właścicieli bryczek, koni kucyków, z których chętnie korzystali uczestnicy zarówno rajdu, jak i pikniku.

Organizatorzy wdzięczni są wszystkim, którzy postanowili w tym dniu być razem z nimi. Nie sposób pomocy jest najważniejszy, ale obecność i zaangażowanie. Każdy pomagał jak potrafił, kto lubi jeździć rowerem- brał udział w rajdzie, kto nie mógł pomagał przygotowywać teren do pikniku, trzeba także też po imprezie posprzątać. Znalazło się wielu „fachowców”: od grillowania, parzenia kawy, pakowania i wydawania nagród, prowadzenia zajęć sportowych, powożenia bryczkami konnymi. Kto chciał, to tańczył- kto chciał to śpiewał – wszystko po to, by podzielić się swym sercem z innymi.

Źródło: SPD Serce Rakoniewice

Wybrane dla Ciebie