I Festyn Pozytywnej Energii

378

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom „Serce” w Rakoniewicach wraz z uczestnikami i pracownikami Warsztatu Terapii Zajęciowej otrzymało dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

W ramach konkursu Mikrodotacji „Wielkopolska wiara” ogłoszonego przez Centrum PISOP z Leszna stowarzyszenie zorganizowało 24 maja 2018 r. I Festyn Pozytywnej Energii.

Wydarzenie miało miejsce w siedzibie stowarzyszenia, a dokładniej w ogrodzie rekreacyjnym. Zaproszone zostały zaprzyjaźnione podmioty ekonomii społecznej działające w zakresie wspierania osób niepełnosprawnych.

Cele projektu to przede wszystkim poszerzanie współpracy, promocja działań oraz integracja. Wyznaczone cele zostały osiągnięte. W Festynie uczestniczyły takie podmioty jak: WTZ z Miejskiej Górki, WTZ ze Zbąszynia, WTZ z Rydzyny.

368 373 375 388

Zgodnie z programem odbyły się warsztaty rękodzieła, które przeprowadzili instruktorzy terapii zajęciowej z WTZ Rakoniewice przy pomocy zaproszonych gości. Przygotowano 4 warsztaty. Warsztat kulinarny odpowiedzialny był za przygotowanie grilla. Pomagali w nim przedstawiciele firmy „Bonduelle Polska” z Ruchocic. Ośrodek Szkoleniowy MIKRO z Poznania wsparł warsztat dekoracyjny, podczas którego powstały ciekawe torby na upominki. Warsztat rzeźbiarski poprowadził Dawid Szafrański z Galerii „MAGIEL” z Wielichowa. Pod jego kierunkiem uczestnicy wykonali gipsowe tabliczki. Natomiast warsztat techniczny prowadziła Spółdzielnia Socjalna “Serce” z Rakoniewic.

Pomocne organizatorom były namioty wypożyczone z Zakładu Usług Komunalnych i Urzędu Gminy Rakoniewice, które ochroniły przed słońcem. Festyn pozwolił zbudować obszar nie tylko do aktywnego spędzenia czasu, ale również możliwość wymiany doświadczeń oraz nawiązania współpracy między zaproszonymi placówkami i przedsiębiorstwami, które były obecne na wydarzeniu.

Podczas festynu swoje produkty promowała Spółdzielnia Socjalna “Na 5” z Grodziska Wlkp. Przygotowała kolorowe kanapki oraz drożdżowe ciasto. Dodatkową atrakcją spotkania był występ Iluzjonisty „Armanda”, który rozbawił i zadziwił osoby niepełnosprawne oraz opiekunów. Festyn nazwany został Pierwszym festynem ponieważ stowarzyszenie ma zamiar kontynuować pomysł i w kolejnych latach opracować podobne projekty. Propozycją na spotkanie w 2019 r. jest festyn w formie prezentacji wokalnych, które będą również spotkaniem integracyjnym z pozytywną energią.
K.K.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x