Groził, że go zabije. W ręku trzymał miecz.

Rakoniewiccy policjanci zatrzymali 52-letniego mężczyznę, który mieczem groził jednemu z mieszkańców Rakoniewic, że go zabije. Decyzją Sądu Rejonowego w Grodzisku Wielkopolskim sprawca został ukarany tymczasowym aresztem.

Za popełnione czyny mężczyźnie grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

6 września w godzinach popołudniowych około 15:45 rakoniewiccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że na Placu Powstańców Wielkopolskich w Rakoniewicach mężczyzna grozi pozbawieniem życia  innemu mężczyźnie, a w dodatku w rękach  trzyma przedmiot przypominający miecz. Policjanci natychmiast przybyli na miejsce. W rozmowie z poszkodowanym ustalili sprawcę tych gróźb. W jednym ze sklepów przebywał 52-letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Rakoniewice, który w rozmowie z policjantami przyznał się do popełnionego czynu.

W samochodzie domniemanego sprawcy, policjanci ujawnili przedmiot przypominający miecz z ostrzem o długości ponad pół metra schowany w skórzanym pokrowcu.  W powyższej sprawie przesłuchano świadków, jak również  zabezpieczono monitoring miejski, który nagrał całe to zdarzenie.

W związku z kierowaniem gróźb pozbawienia życia, mężczyzna został zatrzymany, a resztę czasu spędził  w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Ostateczną decyzją Sądu na wniosek Prokuratora Rejonowego w Grodzisku Wielkopolskim po przedstawieniu stosownych zarzutów mężczyzna najbliższe kilka miesięcy spędzi w areszcie. Sprawę pod nadzorem Prokuratury prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Rakoniewicach. Za kierowanie gróźb karalnych oraz zmuszanie przy wykorzystaniu gróźb do określonego działania, kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Wybrane dla Ciebie