Gość biblioteki – Roman Pankiewicz

DSC00797

Z okazji Tygodnia Bibliotek Gminna Biblioteka Publiczna w Rakoniewicach w dniu 17 maja 2016 roku gościła Romana Pankiewicza, twórcę tryptyku Trzy żywioły : „Matuszka Rosija – pierwszy żywioł”, „Islandia – trzeci żywioł” oraz „Niemcy – drugi żywioł”.

Roman Pankiewicz – krakowianin, absolwent szkoły hotelarskiej w Zakopanem. Pokochał wędrówki po tatrzańskich szlakach, co przełożyło się na późniejszą chęć poznawania świata. W czasie 10 letniego pobytu w różnych krajach – Islandii, Rosji, Niemiec potrafił połączyć pracę zawodową z żyłką odkrywcy. Tym razem zaprosił nas w podróż bardzo bliską, do kraju sąsiadującego – Niemiec.

Autor promował swoją ostatnią książkę „Niemcy – moja mała ojczyzna – drugi żywioł” oraz dzielił się wrażeniami z pobytu w Niemczech. Jak sam podkreśla, nie uważa się za podróżnika. Większość pobytów za granicą związanych było z jego pracą zawodową, jednak umiejętnie wykorzystywał wolny czas do prowadzenia obserwacji życia społecznego i obyczajowego danego kraju. Książka „Niemcy – moja mała ojczyzna” opisuje 3 letni pobyt autora w Niemczech. Uczestnicy spotkania zapoznali się z historią Niemiec od początku państwa do współczesności. Opowieść przepełniona ciekawostkami z życia codziennego pisarza oraz mieszkańców odwiedzanych przez niego miejsc m.in. Berlina, Lipska, Frankfurtu nad Menem, przeplatana była ciekawymi zdjęciami i filmami.

W spotkaniu udział wzięli uczniowie szkoły z Rakoniewic oraz z Jabłonnej.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x