Gorące wakacje w Wielkopolskim Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach

Tury Ťci indywidualni

Kolejny sezon wakacyjny za nami, i to wbrew obawom że gorące lato może nie sprzyjać wydarzeniom kulturalnym, wcale nie ogórkowy. Wielkopolskie Muzeum Pożarnictwa z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, świadczyć o tym może wysoka frekwencja. W miesiącach letnich muzeum zwiedziło ponad 4 tysiące osób, gościliśmy kolonistów, wycieczki strażackie, Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze, grupy emerytów i rencistów z całej Polski. W śród indywidualnych turystów wymienić można ciekawe spotkanie z gośćmi z Australii, których przodkowie wyemigrowali z okolic Rakoniewic w 1874 roku, [przeczytaj czy dotarli do miejsca, w którym żyli ich przodkowie] strażaków z Niemiec, Holandii czy Francji, zwiedzających z Anglii, Japonii, Litwy, Rosji czy Ukrainy.

Muzeum stara się aktywnie uczestniczyć w życiu kulturalnym Rakoniewic. To właśnie w muzeum pod koniec czerwca odbył się galowy koncert dzieci uczestniczących w warsztatach muzycznych. W lipcu gościliśmy uczestników pleneru malarskiego, a w sierpniu odbył się wernisaż i wystawa poplenerowa. Ciekawym wydarzeniem nie tylko dla Muzeum, ale przede wszystkim dla dzieci spędzających wakacje w mieście było zorganizowanie na terenie Muzeum czterogodzinnej kreacyjnej imprezy o charakterze artystyczno – edukacyjnym pod nazwą „Dziecko Potrafi – Wakacyjna Akademia Sztuki”.

W projekcie zorganizowanym przez Stowarzyszenie Zostań Gwiazdą Kabaretu z Poznania wzięło udział ponad 70 dzieci. Jesień z pewnością zapowiada się równie ciekawie. 11 września odbędzie się w zabytkowym budynku muzeum otwarcie wystawy fotograficzno-malarskiej, na październik planowana jest wystawa hełmów kaliskich oraz wystawa jubileuszowa Koła łowieckiego. W październiku odbywają się na terenie Rakoniewic Biegi „10 Drzymały” oraz Ogólnopolskie Biegi Strażaków PSP na 10 km. W przygotowaniu imprezy bierze udział również Wielkopolskie Muzeum Pożarnictwa. To tylko niektóre wydarzenia poza naszą działalnością statutow,ą które mam nadzieję zachęcą Państwa do odwiedzenia naszej placówki – serdecznie zapraszamy.

Anna Formaniewicz.
Foto. Hubert Koler.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x