Gmina Rakoniewice wybory 2018

W wyborach do Rady Miejskiej w Rakoniewicach gmina podzielona jest na piętnaście okręgów wyborczych, w których łącznie jest do zdobycia 15 mandatów. Ubiegają się o nie 33 osoby. Listy kandydatów zarejestrowały trzy komitety wyborcze.

Z posiadanych przez nas informacji wynika, że będzie dwóch kandydatów na burmistrza Rakoniewic: Gerard Tomiak z  KWW Gerarda Tomiaka i Dariusz Wajs z KWW Dariusza Wajsa.

Wybory samorządowe odbędą się 21 października 2018 r.

Informacje o kandydatach startujących w poszczególnych okręgach można uzyskać klikając numer okręgu w poniższej tabeli. UWAGA, na dzień publikacji w okręgu nr 9 był zarejestrowany 1 kandydat. Do 24 września komitety mają czas na ewentualne zgłoszenie kolejnych kandydatów w tym okręgu.
OkręgGraniceLiczba
MandatówWyborcówZarejestrowanych listKandydatów ze wszystkich list
Nr 1Rakoniewice miasto, ulice: Cmentarna, Doktora Kamińskiego, Kościelna, Księdza Gregora, Nowotomyska, Ogrodowa, Piaskowa, Piekary, Plac Powstańców Wielkopolskich, Różana, Słoneczna, Sportowa, Stadion, Starowolsztyńska, Todka, Wolsztyńska, Wujca175322
Nr 2Rakoniewice miasto, ulice: Dworcowa, Garbary, Kolejowa, Kusocińskiego, Osiedle Drzymały, Pocztowa, Rakoniewice Osiedle Parkowe177822
Nr 3Rakoniewice miasto, ulice: Brzoskwiniowa, Czereśniowa, Doktora Kocha, Generała Bema, Generała Sikorskiego, Iwaszkiewicza, Jasińskiego, Kochanowskiego, Księdza Dadaczyńskiego, Leśna, Mickiewicza, Osiedle Wygoda, Prusa, Reymonta, Rożka, Rzemieślnicza, Sienkiewicza, Słowackiego, Tetmajera, Wiśniowa174822
Nr 4Rakoniewice miasto, ulice: Dębowa, Francuszkiewicza, Grodziska, Kostki, Kostrzewskiego, Krystyny, Malinowa, Polna, Przemysłowa, Strzelecka, Wiatrakowa, Wielichowska, Zamkowa163833
Nr 5wsie: Faustynowo, Tarnowa, Terespol148533
Nr 6wsie: Drzymałowo, Gola, Józefin, Narożniki, Rakoniewice Leśniczówka, Rakoniewice wieś170222
Nr 7Rostarzewo, ulice: Dworcowa, Łąkowa, Ogrodowa, Osiedle Żegockiego, Polna, Rakoniewicka, Rzemieślnicza, Słoneczna, Spokojna, Strzelecka, Szkolna, Tysiąclecia, Wyzwolenia160422
Nr 8Rostarzewo, ulice: 3 Maja, Gościeszyńska, Leśna, Plac Powstańców Wielkopolskich, Topolowa, Wolsztyńska167422
Nr 9wsie: Cegielsko, Głodno, Stodolsko164111
Nr 10wieś Jabłonna175122
Nr 11wsie: Blinek, Wioska156922
Nr 12wsie: Aleksandrowo Leśniczówka, Błońsko, Jelonek Leśniczówka, Komorówko, Krzewina Leśniczówka, Kuźnica Zbąska, Kuźnica Zbąska-Ruchocki Młyn, Wola Jabłońska179433
Nr 13wsie: Rataje, Ruchocice178133
Nr 14wsie: Elżbieciny, Gnin, Goździn152422
Nr 15wsie: Adolfowo, Łąkie, Łąkie Nowe161822
Podsumowanie1510 0603333

Informacja na temat wyborów do Rady Powiatu Grodziskiego

Do Rady Powiatu Grodziskiego wybieranych jest 17 radnych w trzech okręgach. Gmina Rakoniewice stanowi w całości okręg nr 2. O 4 mandaty w tym okręgu ubiega się 30 osób z sześciu komitetów wyborczych:

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Numer na liścieNazwisko i ImionaWiekMiejsce zamieszkania
1JAŚKOWIAK Dorota Justyna71Jabłonna
2KRAJEWSKA Katarzyna Róża38Terespol
3MATYSIAK Marcin61Rakoniewice
4FURMANOWICZ Ewa Maria54Rostarzewo
5GWARDZIK Franciszek Jan74Rakoniewice
6ŚWIADKIEWICZ Tadeusz64Rakoniewice Wieś
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OBYWATELE DLA POWIATU
Numer na liścieNazwisko i ImionaWiekMiejsce zamieszkania
1KALEMBA Szymon Piotr22Rakoniewice
2KORTUS Ewa Magdalena36Rakoniewice
3KALEMBA Beata Teresa48Rakoniewice
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA POWIATU GRODZISKIEGO
Numer na liścieNazwisko i ImionaWiekMiejsce zamieszkania
1ZGAIŃSKI Mariusz Mirosław48Rostarzewo
2BAZAN Alicja30Tarnowa
3BARTKOWIAK Bogdan Andrzej53Jabłonna
4GEMSKA Magdalena42Rakoniewice
5KRYNOJEWSKI Waldemar Franciszek43Grodzisk Wielkopolski
6WRÓBLEWSKA Wioletta Maria48Rakoniewice
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
Numer na liścieNazwisko i ImionaWiekMiejsce zamieszkania
1KOWALONEK Józef Michał69Rakoniewice
2KOWALEWICZ Edyta26Rostarzewo
3MARCINIAK Marta29Rakoniewice
4TURAŁA Bożena Magdalena40Rakoniewice
5AST Marek42Rakoniewice
6GRZEŚ Jan Władysław67Rostarzewo
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWO LUDOWE
Numer na liścieNazwisko i ImionaWiekMiejsce zamieszkania
1LENART Stanisław Waldemar63Rostarzewo
2DRZYMAŁA Tadeusz Andrzej68Drzymałowo
3PRZĄDKA Ewa Edyta36Jabłonna
4BARSKA Edyta36Terespol
5WAJS Renata Urszula60Rakoniewice
6PIOSIK Jerzy Adam62Rakoniewice
Lista nr – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ’15
Numer na liścieNazwisko i ImionaWiekMiejsce zamieszkania
1DZIĘCIOŁ Alina20Albertowsko
2LEPA Patrycja20Wioska
3PIĘTA Dawid21Głodno

Informacje wg kolejności na stronie: https://wybory2018.pkw.gov.pl/pl/geografia/300500/dist_council/2

Informacja o kandydatach do Rady Powiatu w pozostałych okręgach:

https://wybory2018.pkw.gov.pl/pl/geografia/300500#general_committee_stat

Wybory do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Okręg nr 6

OkręgNazwa radyLiczba
WyborcówMandatówKomitetów które zarejestrowały listyKandydatów ze wszystkich list
6Sejmik Województwa Wielkopolskiego46848271072

Listy kandydatów

KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM
Numer na liścieNazwisko i ImionaWiekMiejsce zamieszkania
1NOWACKI Konrad36Zduny
2KONAT Barbara34Poznań
3CHLASTAWA Dominik Błażej52Poznań
4KONARZEWSKA-MICHALAK Ewa Anna42Września
5BURAS Wojciech34Poznań
KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP
Numer na liścieNazwisko i ImionaWiekMiejsce zamieszkania
1BĄKOWSKA Anita Stanisława39Krotoszyn
2BRYŁKA Weronika20Kobylata
3POMPAŁA Adam Ignacy55Poznań
4HUBERT Gabryela61Krotoszyn
5FRYDRYCH Adam20Krzykosy
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Numer na liścieNazwisko i ImionaWiekMiejsce zamieszkania
1SOWA Marek Jan66Leszno
2BŁASZCZYK Krzysztof Jakub59Obra
3STRABURZYŃSKI Feliks56Opalenica
4JĘCZ Andrzej59Łagowo
5NAWROT Joanna27Włoszakowice
6ANDRZEJEWSKA Teresa Małgorzata65Krobia
7SMOTRYŚ Małgorzata Beata45Przyłęk
8PRZYBYLSKA Joanna Paulina33Leszno
9WIERZCHOWIECKI Jerzy Stanisław52Puszczykowo
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
Numer na liścieNazwisko i ImionaWiekMiejsce zamieszkania
1SZALCZYK Zofia Barbara69Poznań
2CHUDY Kazimierz72Pakosław
3KRÓL-TRĄBKA Joanna39Krotoszyn
4NAPIERAŁA Ryszard58Opalenica
5WAWRZYNIAK Jarosław Maciej49Leszno
6PAWLAK Marcin37Gostyń
7GÓRNY Bartłomiej Wojciech44Bucz
8MIXTACKA Wiesława Dorota69Leszno
9POTOCKA-MIŚ Ewa Katarzyna37Brońsko
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM
Numer na liścieNazwisko i ImionaWiekMiejsce zamieszkania
1SZCZEPAŃSKI Wiesław Andrzej58Leszno
2JAGODZIŃSKA Elżbieta46Jutrosin
3ŻAK Tadeusz Włodzimierz70Krotoszyn
4SUPEŁO-DOLATA Violetta Katarzyna51Nowy Tomyśl
5WIECZOREK-DUBSKA Katarzyna48Kościan
6PIASKOWSKA Małgorzata Maria63Grodzisk Wielkopolski
7STACHOWIAK Arkadiusz38Gostyń
8MARSZAŁEK Krystyna70Leszno
9CUKIER Adam Roman67Stara Tuchorza
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
Numer na liścieNazwisko i ImionaWiekMiejsce zamieszkania
1PANOWICZ Ewa Maria45Gronówko
2WIŚNIEWSKI Maciej Medard42Leszno
3SZYMAŃSKI Henryk70Grodzisk Wielkopolski
4POSPIESZYŃSKI Andrzej Jan60Gostyń
5WIECZOREK Ewelina Maria33Nowy Tomyśl
6BEBA Jan29Wilanowo
7SZEWCZYK Włodzimierz59Krotoszyn
8IWASIEWICZ Alicja58Zbąszyń
9SUCHANECKA Anna37Dębno Polskie
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ’15
Numer na liścieNazwisko i ImionaWiekMiejsce zamieszkania
1WAJNERT Łukasz38Krobia
2KOCHAŃSKA Julia Anna29Przybyszewo
3KRZYKAŁA Sebastian Robert26Krotoszyn
4SĄSIADEK Bogna55Przybyszewo
5MORGIEL Marta24Krotoszyn
6KSIĄŻKIEWICZ Hubert48Leszno
7DUDA Grzegorz Józef65Miejska Górka
KOMITET WYBORCZY WOLNI I SOLIDARNI
Numer na liścieNazwisko i ImionaWiekMiejsce zamieszkania
1BERGMANN Ewa Anna44Konary
2STACHOWIAK Jan Leszek55Zakrzewo
3STATUCKA Lidia Anna54Chrzypsko Wielkie
4WAŚCIŃSKI Leszek49Nad Stawem
5BRODA Stefan Józef69Skoraszewice
6KĘDZIA Karol45Woszczkowo
7JÓZWOWIAK Elżbieta56Nowe
8ANDRZEJEWSKA Maria Zofia58Łaziska
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE
Numer na liścieNazwisko i ImionaWiekMiejsce zamieszkania
1FIEBICH Mikołaj26Poniec
2BRAJER Artur Łukasz25Krotoszyn
3MAŃKO Sławomir27Drobnin
4KACZMAREK Karolina20Leszno
5SKROBAŁA Małgorzata53Osieczna
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY
Numer na liścieNazwisko i ImionaWiekMiejsce zamieszkania
1RĘKOSIEWICZ Teresa Stanisława64Leszno
2BOGACKA-GANCARCZYK Barbara Bożena61Miejska Górka
3SMOCZYK Jarosław Jacek54Kiełczewo
4TOMCZAK Renata19Leszno
5KRYJOM Sławomir Marcin38Leszno
6LICHAJ Michał Jerzy66Leszno

Informacja o kandydatach do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego:

https://wybory2018.pkw.gov.pl/pl/geografia/300000#geo_committee_stat

Wybrane dla Ciebie