Gmina Rakoniewice wesprze grodziski szpital

Gmina Rakoniewice wesprze powiat grodziski kwotą 61 400 zł zdecydowali rakoniewiccy radni podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej. Środki przeznaczone będą na zakup sprzętu medycznego do grodziskiego szpitala, dla którego samorząd powiatowy jest organem tworzącym. Pomoc finansowa zostanie udzielona w formie dotacji celowej, ze środków budżetu Gminy Rakoniewice na rok 2016.

Dotacja ma związek z przebudową i modernizacją grodziskiego szpitala. Powiat grodziski przeznaczył na ten cel już ok. 13 milionów złotych. Modernizacja grodziskiego szpitala wynika z konieczności dostosowania go do standardów regulowanych przez prawo europejskie, które obowiązuje w Polsce. Oprócz rozbudowy i modernizacji potrzebne jest także wyposażenie w odpowiedni sprzęt medyczny. Niewystarczające zasoby powiatowej kasy skłoniły administrację powiatu do poszukiwania dodatkowego wsparcia u samorządów gminnych z terenu powiatu grodziskiego. Oprócz rakoniewickiego pieniądze na wyposażenie modernizowanego szpitala zarezerwowały także samorządy pozostałych gmin powiatu: Wielichowo (30000 zł), Kamieniec (31500 zł), Grodzisk Wlkp (90000 zł) i Granowo (23600 zł)

Przed podjęciem uchwały na pytania radnych odpowiadał wicestarosta grodziski Antoni Kłak. Radni poruszali w swoich wypowiedziach sposób organizacji służby zdrowia, który często daleki jest od potrzeb i oczekiwań mieszkańców. Główne problemy to trudna dostępność do usług medycznych świadczonych przez publiczne placówki, długie terminy oczekiwania na pomoc specjalistów itd.

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarzy (3)

  1. spokojnie jeszcze kilka osób musi sobie palny życiowe ustawić i zniszczyć życie innym i zwijają powiat. Wiadomo o tym od dawna tylko nitkt głośno nie mówi. Zobaczcie sobie ludzi pracujących w starostwie stara gwardia, rządzi dorabia autek, domów, i pokaźnego portfela,a młodzi się boją wychylać bo są pomiatani/zastraszani a sposób myślenia jest …. Nic jeszcze torszkę i się przywitamy z Wolsztynem lub Tomyślem.